Kultura
Źródło: AW
Źródło: AW

Wolontariusz pilnie poszukiwany

„Nie jesteś sam!” oraz „Podziel się swoim sercem i czasem z drugą osobą!” - z takimi hasłami ruszyło w miasto Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych.

– Nie tyle w miasto, co w diecezję – precyzuje Dariusz Samborski, prezes siedleckiego oddziału Stowarzyszenia, tłumacząc, że celem propagowanej akcji ma być pozyskanie nowych członków oraz przyjaciół, którzy zechcieliby swoją pracą i sercem wesprzeć osoby niepełnosprawne. – Świetnie sprawdzająca się szóstka – mówi o części wolontariuszy – wkrótce wyjedzie na studia, a bez nich nasze plany mogą spalić na panewce. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! – apeluje. Bodźcem do zachęty może być czekająca KSN-owiczów lista atrakcji: wycieczka do Trójmiasta na początku maja, w czerwcu „Być dobrym jak chleb” –  przegląd twórczości osób niepełnosprawnych, a w wakacje plener artystyczny w Zaniemyślu i pielgrzymka na Jasną Górę. W międzyczasie zaś tradycyjne spotkania integracyjne, jak i cotygodniowe kółka zainteresowań: plastyczne, teatralne, komputerowe i muzyczne.

Siedlecki oddział KSN-u powstał 10 lat temu. Jako pozarządowa organizacja charytatywna służy on niepełno- i pełnosprawnym osobom w różnym wieku. W każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca członkowie wraz z wolontariuszami, klerykami oraz gośćmi spotykają się w lokalu Stowarzyszenia, mieszczącym się przy ul. Kilińskiego 13/11. A w ramach prowadzonego Biuro Pomocy i Informacji wspierają również osoby niepełnosprawne pod względem psychologicznym i prawnym.


KONTAKT

Zainteresowanych odsyłamy do siedziby Stowarzyszenia – w każdy wtorek, środę i piątek od 15.00 do 17.00. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: (025) 644 83 95; 507 071 634; 608 076 387.

WA