Kościół
Źródło: I
Źródło: I

Wpatrzeni w jednego Chrystusa

W Europejskim Spotkaniu Młodych w Rzymie wzięło udział ponad 40 tys. osób. Polacy stanowili jedną trzecią uczestników. Pojechali tam, by wspólnie modlić się z różnymi wyznawcami Chrystusa, spotkać się z papieżem Benedyktem XIV i w ciszy na nowo odkrywać Boga.

Noworoczne spotkania organizowane przez Wspólnotę z Taize mają niezwykłego ducha. Młodzi, którzy na co dzień żyją w hałasie świata, szukają tam ciszy i medytacji. Jednogłośnie podkreślają, że takie zjazdy pozytywnie wpływają na ich wiarę oraz zaufanie wobec Boga. Z naszej diecezji do Rzymu wybrało się około 300 młodych ludzi. Zorganizowane grupy wyjechały m.in. z Siedlec, Międzyrzeca Podlaskiego, Komarówki, Łukowa i Żelechowa. Młodzieży towarzyszyli kapłani i siostry zakonne.

W rzymskich bazylikach

– Europejskie Spotkanie Młodych w Rzymie będę wspominał bardzo pozytywnie, zresztą jak każde, w którym brałem udział. Wspólna modlitwa kanonami, możliwość poznania ludzi z całej Europy, okazja do rozmów, wymienienia się doświadczeniami i zwiedzenia miasta sprawiają, że chcę wracać na te spotkania co roku. Jest to także dobra szansa, aby podsumować miniony rok i wejść z pozytywnym nastawieniem w następny – wyjaśnia Tomasz Kempka i wspomina: – ESM w Rzymie miało dla mnie zupełnie inny charakter niż poprzednie, a to ze względu na miejsce spotkania. Do tej pory wspólne modlitwy oraz posiłki odbywały się na dużych halach. W tym roku modliliśmy się w przepięknych rzymskich bazylikach (m.in. w Bazylice Św. Pawła za Murami, św. Jana na Lateranie czy Santa Maria Maggiore). Najważniejsza była dla mnie jednak modlitwa z papieżem na Placu Św. Piotra, gdzie zgromadziło się ok. 40 tys. młodych ludzi z całej Europy. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł