Aktualności
Wsparcie dla młodych

Wsparcie dla młodych

Młodzież obecnie mierzy się z wieloma trudnościami, stad pomysł modlitewnego wsparcia, jaki wypłynął od ich diecezjalnego duszpasterza. „Zmów dyszkę za Młodego” to akcja polegająca na codziennej modlitwie różańcowej za młodych w naszej diecezji.

– Chcemy w ten sposób towarzyszyć im na drogach ich codzienności, a także wspierać modlitwą w trudach, doświadczeniach i ich obowiązkach – tłumaczy ks. Radosław Piotrowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Nasza modlitwa ma być dla młodych również świadectwem naszej kapłańskiej troski o nich, zwłaszcza teraz, gdy tak wielu młodych przeżywa różnego rodzaju kryzysy i wątpliwości – dodaje.

Do akcji zaproszony jest każdy ksiądz diecezji, bez względu na miejsce posługi, wiek czy godności. Chętni zobowiązują się odmówić w wyznaczonym dniu dziesiątek Różańca w intencji młodych naszej diecezji. – Zarówno bp Kazimierz Gurda, jak i bp Grzegorz Suchodolski wyrazili swoją gotowość włączenia się w akcję i błogosławią naszemu trudowi modlitewnemu – podkreśla ks. R. Piotrowski.

LI