Aktualności
Wspólna zabawa

Wspólna zabawa

W tegorocznym spotkaniu „Sprawni przez sport” wzięło udział około 300 osób. Imprezę przygotował Środowiskowy Dom Samopomocy działający przy bialskim Ośrodku „Misericordia” Caritas.

Festyn odbył się w Europejskim Centrum Edukacji i Pracy OHP w Roskoszy k. Białej Podlaskiej. Zorganizowano go już po raz dziesiąty. Uroczystego otwarcia dokonali ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, Andrzej Czapski, prezydent Białej Podlaskiej, i starosta bialski Tadeusz Łazowski. Do udziału we wspólnej zabawie zaproszono podopiecznych okolicznych warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy.
– Przy organizacji tej imprezy po raz kolejny współpracujemy z WORD w Białej Podlaskiej, policją, strażakami z Drelowa, klubem motocyklowym GROM i z dr. Pawłem Różańskim. Na spotkaniu ponownie gościmy około 300 osób. Naszym celem są przede wszystkim integracja i dobra zabawa. Nie chcemy rywalizować. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy puchary i dyplomy – mówi Anna Utka, kierownik ŚDS działającego przy Ośrodku „Misericordia” Caritas. Podczas rozmowy zaznacza, iż takich imprez z roku na rok jest coraz mniej. – Wcześniej dostawaliśmy mnóstwo zaproszeń. Obecnie coraz mniej placówek i instytucji chce zajmować się przygotowaniem tak dużych przedsięwzięć. Powodem są zapewne względy finansowe. Mam wrażenie, że pozostajemy sami na placu boju. Nasz festyn jest imprezą cykliczną. Cieszę się, że w organizacji tego przedsięwzięcia pomaga nam tak wiele osób – dodaje szefowa ŚDM.

Na liście atrakcji sportowych były m.in. slalom na rowerze, strzał piłką do bramki i rzut ringo. Uczestnicy mogli też spróbować swoich sił w konkursie wiedzy na temat ruchu drogowego, przygotowanym przez policjantów. Dodatkowo podczas imprezy odbyły się pokazy strażackie i występy artystyczne. Każdy z uczestników mógł liczyć na obiad i coś słodkiego. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą przy muzyce.

AWAW