Aktualności
Wspólnymi siłami

Wspólnymi siłami

Około 7 ton żywności trafi przed świętami do najbardziej potrzebujących dzięki akcji Caritas Diecezji Siedleckiej.

Kolejna już wielkanocna zbiórka żywności odbyła się 8 i 9 marca na terenie diecezji siedleckiej. Produkty spożywcze, które wkrótce w postaci paczek świątecznych zostaną przekazane najuboższym, zbierano w Siedlcach, Białej Podlaskiej, Parczewie, Międzyrzecu Podlaskim, Łomazach, Rykach, Żelechowie, Dęblinie oraz Włodawie. Akcja nie udałaby się bez ogromnego zaangażowania wolontariuszy biorących udział w zbiórce. A było ich niemało, bo aż 500. Są to członkowie szkolnych kół Caritas.

Łącznie na terenie całej diecezji zebrano ok. 7 t żywności. Największą liczbą wolontariuszy zaangażowanych w akcję może poszczycić się Biała Podlaska, gdzie zebrano najwięcej żywności (1914 kg). Tuż za Białą znalazły się Siedlce (1337 kg) oraz Międzyrzec Podlaski (1420 kg). Sporo udało się zebrać w Parczewie (600 kg), Rykach (500 kg) i Dęblinie (400 kg).

Koordynatorem tegorocznej zbiórki była Aneta Sawicka, pracownik Centrum Wolontariatu. – Akcja to nie tylko zbieranie, ale także przywożenie zgromadzonej żywności do poszczególnych oddziałów Caritas, a następnie liczenie jej, często do późnych godzin wieczornych – podkreśla. – Bez zaangażowania wolontariuszy, ludzi chcących poświęcić swój wolny czas, jak również tych, którzy zdecydowali się wesprzeć najuboższych, zbiórka byłaby w zasadzie niemożliwa. Caritas dziękuje za okazane wsparcie wszystkim tym, dla których los najbardziej potrzebujących nie jest obojętny – dodaje.

Żywność w postaci paczek świątecznych zostanie przekazana najuboższym, a także na potrzeby jadłodajni prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

JAG