Diecezja

Wstań i idź!

To okazja do spotkania wspólnot młodych ludzi z całej diecezji, którzy chcą umacniać wiarę i nią się dzielić - mówi ks. Radosław Piotrowski.

Jerycho Młodych odbędzie się w dniach 9-11 czerwca w Pratulinie. Historia cyklicznych spotkań młodzieży diecezji siedleckiej ma już kilkanaście lat. Jerycho Młodych służy podsumowaniu rocznej pracy formacyjnej we wspólnotach parafialnych i jest okazją do tego, by z Bogiem i Jego błogosławieństwem rozpocząć wakacje. Tegoroczne Jerycho Młodych przeżywane będzie w duchowej łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się na początku sierpnia w Portugalii. Hasłem - w nawiązaniu do tematu zaproponowanego przez papieża Franciszka „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” - będą słowa „Get up and go!” - „Wstań i idź!”.

Spotkanie w Pratulinie po raz pierwszy potrwa aż trzy dni. – Zrobiliśmy to na prośbę młodzieży – przyznaje ks. R. Piotrowski. – Zależy nam na tym, aby Jerycho Młodych nie było jednorazowym eventem, ale żeby jego duch motywował młodych do działania przez cały rok ich pracy, formacji, bycia w parafii, we wspólnocie szkolnej – tłumaczy duszpasterz młodzieży.

Program Jerycha jest bardzo bogaty. Zaplanowano w nim czas na modlitwę i refleksję, przewidziano także pracę w grupach i warsztaty tematyczne. – Pierwszy dzień, piątek, będzie typowo modlitewnym czasem. Rozpoczniemy od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego, który wprowadzi nas w tematykę spotkania – mówi ks. R. Piotrowski. Tego dnia przewidziano także Drogę krzyżową oraz wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu. Pierwszy dzień spotkania zakończy koncert uwielbienia zespołu Jerycho Band, który co roku tworzą młodzi naszej diecezji na potrzeby festiwalu.

W sobotnie i niedzielne przedpołudnia odbywać się będą sesje warsztatowe. ...

Kinga Ochnio

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł