Region
Źródło: AW
Źródło: AW

Wszystko w jednym miejscu

21 marca rozpoczął się proces przenoszenia urzędu celnego.

Bialscy celnicy opuszczą swoją dotychczasową siedzibę przy ul. Brzeskiej i przeniosą się kilkaset metrów dalej, do nowoczesnego kompleksu budynków przy ul. Celników Polskich. Podobnie stanie się w przypadku oddziału celnego.

– Nowa siedziba oznacza przede wszystkim poprawę warunków obsługi klientów urzędu i oddziału celnego. W kompleksie budynków położonym tuż przy skrzyżowaniu ul. Północnej z drogą krajową nr 2 przewidziano parking mogący pomieścić 70 samochodów ciężarowych i przestronną salę odpraw. Do dyspozycji funkcjonariuszy celnych będzie budynek kontrolno-magazynowy wyposażony w wagę i rampę rozładunkową – mówi Marzena Siemieniuk, rzecznik Izby Celej w Białej Podlaskiej.

Zmianie ulegną też numery telefonów do urzędu i oddziału celnego oraz godziny otwarcia. Szczegółowy harmonogram przenosin dostępny jest na stronie internetowej Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Budowa nowego kompleksu trwała dwa lata. Jej wartość opiewa na sumę ponad 9 mln euro.

– Inwestycja, sfinansowana w 85% ze środków pochodzących z Norweskiego Mechanizmu Finansowego, wpisuje się w cykl działań zmierzających do modernizacji polskiej administracji celnej – podsumowuje M. Siemieniuk.

Agnieszka Wawryniuk