Kościół
Źródło:
Źródło:

www.sacro.pl

Przyznane niejako z urzędu, stały się wirtualną amboną, z której wierni czerpią zarówno bieżące informacje, jak i treści formacyjne. A kto nie wierzy, że Pan Bóg mieszka w necie, albo zarzuca Kościołowi opór wobec ducha postępu, niech spróbuje odpalić swoją stronę parafialną. Gwarantuję miłe zaskoczenie!

Skąd idea stworzenia „internetowego systemu parafialnego”? Marek Paskudzki, właściciel firmy komputerowej „Kreator”, wskazuje na dyrektora Katolickiego Radia Podlasie. – Ks. Sławomir Kapitan był pomysłodawcą przedsięwzięcia – potwierdza. I już na wstępie kusi się o sugestię, że internet to obecnie medium popularne oraz dostępne. Stanowi przy tym świetny nośnik informacji. – Dlaczego zatem wśród tylu istniejących stron i forów świeckich nie miałyby rozwijać się związane z ruchami i organizacjami katolickimi? – pyta retorycznie, by po chwili wyjaśnić, że ksiądz dyrektor zaproponował rozwiązanie, które w swoim założeniu integrowałoby wszystkie parafie Diecezji Siedleckiej. A przy ujednoliconym sposobie ich prezentacji, stwarzało system komunikacji między nimi a kurią.

Zerówka na początek

– Trzeba było wymyślić domenę, która charakteryzowałaby treści zawarte na stronie – M. Paskudzki przyznaje, że kwestia nazewnictwa oraz szaty spędzała mu początkowo sen z powiek. Ale pomysł, który wkrótce się pojawił, pociągnął za sobą akceptację i prace przygotowawcze mogły ruszyć pełną parą. W efekcie każda z parafii otrzymuje własną stronę, tak zwaną zerówkę. ...

Agnieszka Warecka

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł