Wydarzenia sportowe 2011 r.

Lipiec

* W Parczewie odbyła się II lenia gala piłkarska BOZPN.

* Podczas rozegranych w Gdańsku młodzieżowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce medale zdobyli: złoty – Konrad Pogórski w skoku w dal, srebrne – Małgorzata Raciborska w rzucie dyskiem, w trójskoku Maksym Sypniewski (oboje AZS AWF Biała Podlaska) i Jarosław Rutkowski z WLKS Siedlce w skoku wzwyż, a brązowy – Emilia Wełna z AZS AWF w rzucie dyskiem.

* KPS Siedlce przejął od klubu Jadar Radom miejsce w I lidze, gdzie będzie występował pod nazwą KPS Jadar.

* W Siedlcach odbyła się impreza Gortat Camp z udziałem naszego najlepszego koszykarza  Marcina Gortata.

* Kluby MKK Siedlce i MKK Sokołów Podl. wykupiły dzikie karty na grę w I lidze koszykarek.

* Tomasz Jaszczuk zdobył srebrny medal w skoku w dal podczas mistrzostw Europy juniorów w stolicy Estonii Tallinie. Tomek ustanowił jednocześnie nowy rekord Polski juniorów – 8.11 cm

* Piłkarze Pogoni rozpoczęli rozgrywki w II lidze wschodniej; na inauguracji Pogoń pokonała OKS Olsztyn 3:0.

Sierpień

*W rozegranych w Bydgoszczy mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce złote medale wywalczyli: Przemysław Czajkowski w rzucie dyskiem, Paweł Stempel w biegu na 100 m – obaj AZS AWF Biała Podlaska, Lidia Chojecka z Pogoni Siedlce w biegu na 5 km, a także w skoku w dal zawodnicy AZS AWF Marcin Starzak – srebrny oraz Konrad Podgórski – brązowy

* W mistrzostwach Europy kadetek w zapasach wystartowała Monika Michalak z WLKS Siedlce, zajmując 14 miejsce w kat. 70 kg.

* Podczas Uniwersjady w Shenzhen (Chiny) Przemysław Czajkowski z AZS AWF Biała Podl. zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem, a inny zawodnik tego bialskiego klubu zajął 12 miejsce w kat. +105 kg w podnoszeniu ciężarów.

* Na terenie powiatu sokołowskiego odbył Wyścig Kolarski Masters w kategorii weteranów.

* W Siedlcach odbyły się XIV Ogólnopolskie Igrzyska LZS.

* Na nowym stadionie w Siedlcach odbył się międzypaństwowy mecz piłkarski do lat 19 Polska-Białoruś.

* Rozegrany został II Siedlecki Traiathlon.

Wrzesień

* Tenisiści Alfy Radzyń Podl. rozpoczęli rozgrywki w Superlidze tenisa stołowego; na początek pokonali ZKS Drzonków 3:2.

* Podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce w Degu (Korea Płd.) Paweł Stempel (AZS AWF Biała Podl.) zajął 4 miejsce wraz z kolegami z reprezentacji w biegu sztafetowym 4×100 m.

* W mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów do lat 20 w Bukareszcie Wioletta Jastrzębska zajęła V miejsce w kat. 48 kg, a w mistrzostwach młodzieżowców do lat 23 Katarzyna Lisewska zdobyła srebrny medal w kat. 75 kg , w kat. 63 kg Joanna Gryczka była czwarta – wszystkie to reprezentantki WLKS Siedlce.

* Grzegorz Staręga z UKS Rawa Siedlce zajął 2 miejsce w biegu na 35 km podczas mistrzostw Polski na nartorolkach w Krynicy.

* W Białej Podlaskiej zostały rozegrane mistrzostwa Polski w biegu na 10 km, gdzie Beata Pustoła z WLKS Siedlce zajęła 6 miejsce.

Październik

* W rozegranych w Siedlcach mistrzostwach Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów srebrne medale zdobyły: Wioletta Jastrzębska w kat. 48 kg, Dominika Misterska w kat. 63 kg oraz Katarzyna Lisewska w kat. 75 kg, a brązowy medal w kat. 63 kg Joanna Gryczka; w drużynowych mistrzostwach Polski WLKS Siedlce zajął 2 miejsce.

* KPS Jadar Siedlce rozpoczął występy w I lidze, w drugiej kolejce odniósł pierwsze zwycięstwo, pokonując Siatkarza Wieluń 3:1.

* Drużynowe mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów AZS AWF Biała Podl. zakończył w I lidze na 11 miejscu, a WLKS Siedlce uzyskał awans z II do I ligi.

* W Siedlcach rozegrano IX międzynarodowy turniej szachowy „Równych szans” z okazji Dnia Papieskiego.

* Koszykarki MKK Sokołów i MKK Siedlce zaczęły rozgrywki w I lidze, na początek w derbach sokołowianki pokonały siedlczanki.

* W mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 16 rozegranych w Ciechanowie, w kat. 53 kg, pierwsza była Magdalena Mędza, a druga Katarzyna Ławecka, w kat. 58 kg pierwsza była Agata Rok, w 63 kg trzecia Wioleta Śledź – wszystkie WLKS Siedlce; w kat. +69 kg wygrała Eliza Wcisłak MLKPC Sokołów Podl. przed Żanetą Dmowską z WLKS.

* Podczas mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim w Lublinie brązowe medale zdobyły: w kat. 62 kg Urszula Śliwoniuk oraz w 87 kg Dawid Śliwoniuk – oboje Huragan Międzyrzec Podl.

* Katarzyna Furmaniak z klubu Power Siedlce zdobyła brązowy medal w kat. 69 kg podczas rozegranych w Rotterdamie mistrzostw Europy w boksie.

* Podczas rozegranego w Warszawie Pucharu Polski seniorek w zapasach WLKS Siedlce zajął 2 miejsce, a indywidualnie w kat. 51 kg 3 miejsca zajęły Iza Urban i Sandra Pachnik, drugie w kat. 55 kg Anna Kowalczyk i w 67 kg Monika Michalak.

Listopad

* W mistrzostwach Polski  juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów w Hrubieszowie złoty medal w kat. 63 kg zdobyła Agata Rok z WLKS Siedlce, srebrne: w kat. 44 kg Aneta Jankowska MLKPC Sokołów Podl. i Jarosław Daniluk z Orląt Łuków w kat. 94 kg, a brązowe Karolina Cabaj WLKS w kat. 58 kg i Eliza Wcisłak z MLKPS Sokołów w kat. +69.

* W Siedlcach odbył się finał mistrzostw Europy do lat 20 w rugby z udziałem Mołdawii, Ukrainy, Litwy i Polski, zakończony wygraną naszej reprezentacji.

* W finale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu siedleckiego Pogoń II Siedlce pokonała po rzutach karnych Zryw Sobolew, przegrała jednak walkowerem ze względu na grę nieuprawnionego zawodnika (limit żółtych kartek).

* W 42 edycji „Złotych Kolców” na najlepszych lekkoatletów w 2011 r. w kat. kobiet Lidia Chojecka z Pogoni Siedlce zajęła 6 miejsce, a wśród mężczyzn Paweł Stempel z AZS AWF Biała Podl. 18 lokatę. W kategorii odkrycie roku nominowany był Tomasz Jaszczuk.

* Na stanowisku pierwszego szkoleniowca piłkarskiej II-ligowej Pogoni Siedlce nastąpiła zmiana – Grzegorza Wędzyńskiego zastąpił Piotr Szczechowicz.

* W międzynarodowych mistrzostwach Polski w K-1 w Gdańsku, w kat. juniorów, pierwsze miejsca wywalczyli: kat. 51 kg Sebastian Kobyliński, kat. 54 kg Robert Ułasiuk i w kat. 91 kg Michał Rzewuski – wszyscy TKKF Siedlce.

* Podczas rozegranego w Siedlcach Pucharu Polski juniorek i kadetek w zapasach złoty medal w juniorkach, w kat. 69 kg, zdobyła Monika Michalak, w kadetkach – srebro w kat. 70 kg Małgorzata Kachniarz, a brąz w tej samej kategorii Anna Chruścik i w kat. 43 Katarzyna Święcka.

* Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce zaliczył pierwszy start w biegach narciarskich w fińskim Kussamo.

Grudzień

* Sławomir Kurpiewski ze Skoczka Siedlce zajął 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix Siedlec w szachach na rok 2011.

* 2100 – tyle wyniosła przeciętnie liczba widzów na meczach Pogoni w Siedlcach w II lidze  piłkarskiej w rundzie jesiennej; jest to największa frekwencja w Polsce w tej klasie rozgrywkowej.

* W rozegranych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mistrzostwa świata w lekkiej atletyce w konkurencjach paraolimpijskich Katarzyna Piekart z AZS UP-H w Siedlcach zdobyła trzy medale: srebrny w rzucie oszczepem oraz brązowe w biegu na 100 i 200 m.

* W zawodach Pucharu Polski w kick-boxingu formuła kick-light złoty medal w kat. 84 kg wywalczył Mariusz Lipiński, a brązowe Paweł Sieczkiewicz w kat. 63 kg oraz Paweł Okniński w kat. 79 kg.

* Ukazała się książka Jacka Wierzbickiego z Siedlec „Historia Polskiego Rugby 1920-1945”.

* Podczas pływackich zimowych Mistrzostw Polski do lat 14 w Poznaniu Jowita Sieńczyk (Żak Biała Podlaska) ustanowiła dwa rekordy Polski w tej kategorii wiekowej na dystansie 200 i 400 m stylem zmiennym.