Wygrać życie
Przez wiele lat mojej pracy lekarskiej poświęconej leczeniu chorych na nowotwory złośliwe nabierałam przekonania, że wiele osób dotkniętych chorobą, a także ich bliscy potrzebują tego typu lektury. Czyli pewien rodzaj zapotrzebowania podsunął mi myśl: przecież ja mogę napisać książkę!
Zamieszczę w niej moje spostrzeżenia i refleksje, wiele porad oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także zalecenia, których przestrzeganie zmniejszy ryzyko wystąpienia nowotworu złośliwego.
Wielu nowotworów można uniknąć poprzez prowadzenie prozdrowotnego stylu życia i to też było przesłanką do pisania, czyli – mówiąc górnolotnie – książka zrodziła się z pragnienia serca, poczucia obowiązku i nadziei, że okaże się ona pomocna w walce z epidemią raka. Zastanawiam się tylko, czy ta książka jest rzeczywiście nietypowa? Każdy człowiek jest inny i wyjątkowy. A zagadnienie profilaktyki przeciwnowotworowej dotyczy wielu stron życia. Dlatego moim zamysłem było przedstawienie tego tematu jak najszerzej, także w całościowym podejściu do człowieka, zarówno co do jego umysłu, jak i ciała, a w tym do emocji, potrzeb i pragnień bliskich każdemu z nas. Może w tym aspekcie ta książka jest „nietypowa”.
Co podczas wieloletniej praktyki lekarskiej zaskakiwało Panią najbardziej?
Zawód lekarza, a zwłaszcza specjalisty w tak obszernej dziedzinie medycyny, jaką jest onkologia, niesie codziennie nowe i zaskakujące wyzwania. ...
JAG