Aktualności
Wygraj bilet na Filmowe Rekolekcje

Wygraj bilet na Filmowe Rekolekcje

NoveKino Siedlce zaprasza do obejrzenia filmu „Liczba doskonała”. Seans - w ramach Filmowych Rekolekcji - odbędzie się we wtorek 13 czerwca, o 19.00.

„Liczba doskonała” to film o matematyce i o Panu Bogu. To opowieść o tym, jak człowiek wyrzeka się bogactwa na rzecz pasji, która okazuje się więcej warta. To także film o pustce w życiu i jego pełni, egoizmie i radości dzielenia się z innymi.

Joachim (Andrzej Seweryn) to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze 30-letniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową za granicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola (Julia Latosińska). Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością?

Pokaz filmu poprzedzi katecheza wprowadzająca, którą wygłosi ks. Mateusz Czubak. Honorowy patronat nad cyklem Filmowe Rekolekcje sprawuje bp Kazimierz Gurda.

 

AW