Aktualności
Wygraj stypendium na roczne studia w Rzymie!

Wygraj stypendium na roczne studia w Rzymie!

Wystartowała druga edycja Konkursu Papieskiego adresowanego do studentów i doktorantów! Nagrodą są roczne studia podyplomowe „JP2 Studies” na Papieskim Uniwersytecie w Rzymie.

„To wyjątkowa okazja na rozpoczęcie naukowej przygody w Wiecznym Mieście i do bliższego poznania nauczania i życia Jana Pawła II” – informują organizatorzy konkursu: Instytut Tertio Millennio i Teologia Polityczna. 

Termin rejestracji 
Inicjatywa ma charakter ogólnopolski. Udział w konkursie mogą wziąć absolwenci studiów co najmniej licencjackich (pierwszego stopnia). Nagroda główna w postaci stypendium o wysokości 15 tys. euro na roczne interdyscyplinarne studia podyplomowe przewidziana jest dla trójki zwycięzców z całej Polski na rok akademicki 2022/2023. Wytypowanych będzie też siedem miejsc z wyróżnieniem z nagrodami rzeczowymi od partnerów konkursu.
Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich trwa do 18 czerwca. W tym czasie studenci i doktoranci mają czas na rejestrację oraz wypełnienie testu online z wiedzy o nauczaniu papieskim, m.in. na podstawie encyklik „Centesimus annus” oraz „Laudato si”. Uczestnicy, którzy pomyślnie przejdą test, zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu, podczas którego będą mieli za zadanie napisanie eseju na temat wskazany przez organizatora. Na przygotowanie prac pisemnych będą mieli czas od 23 czerwca do 16 lipca. Finał w postaci ustnej obrony prac uczestników odbędzie się w sierpniu w Warszawie. 

Papieskie przesłanie 
Edycja studencka konkursu odbywa się równolegle z Konkursem Papieskim dedykowanym dla uczniów szkół średnich. „Konkurs kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem Papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu Katolickiej Nauki Społecznej” – podkreślają organizatorzy.
 

AW