Aktualności
Wygrała inwestycja przy Jelnickiej

Wygrała inwestycja przy Jelnickiej

Obok bloku komunalnego przy ul. Jelnickiej powstanie minisiłownia z placem zabaw i boiskiem.

Ta inwestycja zdobyła najwięcej głosów spośród wszystkich projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego.

W wielu miastach już od kilku lat mieszkańcy mogą decydować o tym, na co zostanie przeznaczona część miejskich pieniędzy. W Międzyrzecu to pierwsza edycja budżetu obywatelskiego. Debiut był bardzo udany, więc na pewno w przyszłych latach również mieszkańcy będą mieli w tej sprawie głos.

W sumie zgłoszono sześć projektów. Z dwóch zrezygnowano, ponieważ ich realizacja z powodów technicznych obecnie nie jest możliwa. Ostatecznie mieszkańcy mieli do wyboru cztery pomysły: plac integracji i rekreacji przy ul. Jelnickiej 4, klub planszówek w Miejskiej Bibliotece Publicznej, oświetlenie na ul. Okólnej, stacja rowerowa na Placu Jana Pawła II.

Największe poparcie zdobyła budowa placu integracji i rekreacji przy ul. Jelnickiej 4 (minisiłownia, plac zabaw oraz boisko). Koszt projektu został oszacowany na 90 tys. zł. Obiekty wchodzące w jego skład powstaną jeszcze w przyszłym roku. Pieniądze na inwestycję będą pochodziły z miejskiej kasy, z której wydzielono środki w ramach budżetu partycypacyjnego. Jest także szansa, że i inne propozycje zostaną zrealizowane.

– Jeżeli chcemy zachęcać mieszkańców do większej aktywności społecznej, warto wziąć pod uwagę możliwość realizacji wszystkich zgłoszonych projektów – powiedział na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Zbigniew Kot. O tym jednak będą musieli zdecydować radni podczas prac nad przyszłorocznym budżetem. Łączny koszt wykonania wszystkich czterech projektów wyniesie – według wstępnych kosztorysów – ok. 230 tys. zł.

BZ