Wyjazdowy punkt

Podopieczni Daniela Purzyckiego na inauguracyjnym I-ligowym wyjeździe zremisowali z Wisłą Płock 1:1.

Spotkanie było wyrównane. Pierwsze minuty kontrolowali jednak gospodarze, zaś Pogoń skupiła się na kontratakach. W 18’ Dimityr Ilijew zdobył gola dla Wisły, ale sędzia uznał, że był spalony. Kilka minut później to siedlczanie strzelili gola. Zespołową akcję skutecznie wykończył Cezary Demianiuk i było 1:0.

Pogoniści nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. W 37’ na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Filip Burkhardt, piłka odbiła się jeszcze od Michała Grudniewskiego i wpadła do siatki obok interweniującego Jacka Kozaczyńskiego. Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środku pola. W końcówce Pogoń sprawiała lepsze wrażenie od „Nafciarzy”, jednak żadna z sytuacji nie przyniosła zamierzonego skutku. Groźne były też kontry gospodarzy, lecz pewnym punktem w ekipie Daniela Purzyckiego był Kozaczyński.