Źródło: M
Źródło: M

Wykonali zadanie

Siedlecki KPS Jadar dwukrotnie pokonał Energetyka Jaworzno, ale w pierwszym spotkaniu uczynił to dopiero po pięciu setach.

Ekipa z Siedlec wykonała zadanie postawione przed nią w walce o utrzymanie w I lidze i w dwóch pierwszych meczach pokonała Energetyka Jaworzno. Wygrana w pierwszym meczu nie przyszła łatwo. Siedlczanie zaczęli tak, jak powinni w starciu z prezentującym niższy poziom rywalem. Wygrali seta do 18. Wydawało się, że dalej także pójdzie lekko, tymczasem w dwóch kolejnych partiach górą byli rywale. Gospodarze pogubili się i było widać nerwowość w ich poczynaniach. Do tego dało się zauważyć nie najlepsze ustawienie zespołu spowodowane brakiem dwóch kontuzjowanych siatkarzy Jakuba Kowalczyka i Tomasza Obuchowicza. Wykorzystali to goście i wygrali sety. W czwartej partii KPS znów pokazał prawdziwe oblicze i nie dał szans rywalom. W tie-breaku po równym boju do stanu 12:12 ostanie piłki należały do gospodarzy.

Z kolei w drugim spotkaniu dominacja zespołu z Siedlec nie podlegała dyskusji i tak naprawdę Energetyk miał niewiele do powiedzenia. Wydaje się, że KPS Jadar powinien zakończyć konfrontację z Energetykiem na swoją korzyść, jeżeli nie w trzecim, to najwyżej w czwartym spotkaniu, których gospodarzem będzie zespół z Jaworzna.

MOIM ZDANIEM

Witold Chwastyniak – siatkarz i II trener KPS Jadar

Oba spotkania były inne. Na nasza postawę w pierwszym meczu wpłynęły różne okoliczności. Kontuzje dwóch kolegów sprawiły wymuszone ustawienie, wkradła się nerwowość w chwili niepowodzenia, co wykorzystali umiejętnie goście. Drugi mecz to już nasza wyraźna dominacja. Do Jaworzna jedziemy więc z dwoma zwycięstwami i odpowiednim pozytywnym nastawieniem.

I liga

I mecz play-out: KPS Jadar Siedlce – Energetyk Jaworzno 3:2 (25:18, 13:25, 21:25, 25:14, 15:12)

KPS Jadar: Jasiński, Chwastyniak, Bucki, Gorzkiewicz, Długosz, Żakieta oraz Kaniowski (libero) i Rejowski, Kowalski, Bułkowski. Trener: Nowak.

II mecz play-out: KPS Jadar Siedlce – Energetyk Jaworzno 3:0 (25:19, 25:21, 25:19)

KPS Jadar: Chwastyniak, Bułkowski, Gorzkiewicz, Długosz, Jasiński, Bucki i Kaniowski (libero) oraz Kowalski. Trener: Nowak.