Sport
Wymarzony początek

Wymarzony początek

Piłkarze Pogoni bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki I ligi, pokonując Chojniczankę Chojnice 4:1. Lepszej inauguracji I ligi w Siedlcach chyba nikt nie mógł się spodziewać. Piłkarze Pogoni nieoczekiwanie aż 4:1 rozbili Chojniczankę Chojnice i zebrali za swój występ wiele pochwał.

Pogoń w starciu z drużyną z Chojnic zagrała konsekwentnie i zdecydowanie, poza tym uważnie w defensywie i skutecznie w ataku. Goście starali się wprawdzie być dłużej przy piłce i panować na boisku, ale ich akcje ofensywne kończyły się z reguły na dobrze zorganizowanej defensywie siedlczan, którą w bramce udanymi interwencjami wspomagał bramkarz Jacek Kozaczyński.

 Można było odnieść wrażenie, że zespół z Siedlec czeka na dogodne momenty do zaatakowania. Obrońców gości niepokoił zwłaszcza Cezary Demianiuk, który był bliski zdobycia gola. W 44′ Pogoń objęła prowadzenie. Jarosław Ratajczak zagrał z rzutu rożnego na pole karne do Tomasza Lewandowskiego, a ten strzałem głową zdobył pierwszą bramkę dla Pogoni w I lidze. Po zmianie stron Chojniczanka dalej starała się atakować, jednak goście, wśród których wyróżniał się Tomasz Mikołajczak, nie byli w stanie stworzyć klarownej sytuacji bramkowej. Z kolei siedlczanie czekali na swoje szanse. Po akcjach z głębi pola okazje mieli Demianiuk i Maciej Tataj. Zdecydowane uderzenia gospodarzy nastąpiło w 67 i 72′, a w roli głównej wystąpił Krystian Wójcik. Pomocnik zespołu z Siedlec oddał dwa świetne, skuteczne strzały z dystansu i Pogoń objęła prowadzenie 3:0. Oba gole były wyjątkowej urody i – jak ocenił trener Daniel Purzycki – jeden był ładniejszy od drugiego. Przegrywając 0:3, goście zdołali jednak w 80′ zdobyć gola po strzale Andrzeja Rybskiego w zamieszaniu podbramkowym. Gospodarze, którzy w końcówce głównie bronili wyniku, nie rezygnowali z kontr i po jednej z nich wprowadzony po przerwie Daniel Ciechański ustalił wynik na 4:1 dla Pogoni

Wspomnienie, puchary i pożegnanie

Przed rozpoczęciem meczu chwilą ciszy, a także elementami oprawy przygotowanej przez kibiców Pogoni uczczono pamięć bohaterów powstania warszawskiego w związku z 70 rocznicą jego wybuchu. Potem w imieniu PZPN, MZPN i OZPN Siedlce Zdzisław Łazarczyk, Witold Bogdański i Krzysztof Karaś wręczyli przedstawicielom Pogoni okolicznościowe puchary za awans pierwszej drużyny do I ligi oraz drugiego zespołu do III. Po ostatnim gwizdku i po wysokiej wygranej przedstawiciele zarządu klubu i kibice w euforii pożegnali Roberta Kwiatkowskiego, który przez lata reprezentował barwy Pogoni, przemierzając z nią drogę od V do I ligi. W meczu z Chojniczanką Robert zagrał w klubie z Siedlec po raz ostatni i teraz będzie reprezentował barwy IV-ligowej Wilgi Garwolin, a także szkolił młodzież tego klubu.


I liga

1 kolejka

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 4:1 (1:0). Bramki: Lewandowski 44, K. Wójcik 67, 72, Ciechański 90+2 – Rybski 80.

Pogoń: Kozaczyński 7 – Kosiorowski 6, Grudniewski 6, Lewandowski 7, Ratajczak 6, Ogrodnik 5, Rodak 6, K. Wójcik 8 (84 Olczak), Drażba 5 (76 Ciechański), Demianiuk 6, Tataj 5. (81 Kwiatkowski). Trener: Purzycki.

Żółte kartki: Rodak, Tataj – Jankowski. Widzów: 2057

Andrzej Materski