Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Wypoczynek i formacja

Jak co roku w czerwcu Kościół katolicki staje się gigantycznym biurem podróży. Jest organizatorem wypoczynku dla setek tysięcy dzieci i młodzieży. Również w naszej diecezji instytucje kościelne przygotowały bogatą wakacyjną ofertę.

 

Letnie miesiące to czas szczególnie intensywnej pracy duchowej i organizacyjnej dla ruchów oraz wspólnot katolickich. Oazy, pielgrzymki, kolonie dla dzieci, warsztaty, rekolekcje, to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez związane z Kościołem instytucje.

Nad Bug z Caritas

Kolonie z Caritas to dla dzieci, które pochodzą ze środowisk zagrożonych patologiami lub ubogich wielodzietnych rodzin, dużo więcej niż wypoczynek. Dla wielu z nich jest to jedyna szansa spędzenia wakacji poza miejscem zamieszkania, jak też odreagowania trudnej sytuacji rodzinnej i społecznej.

– Caritas Diecezji Siedleckiej podczas tegorocznych wakacji ma do zaoferowania pięć turnusów kolonijnych w ośrodku wypoczynkowym „Dawid” w Broku nad Bugiem – informuje wicedyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marcin Gochnio, dodając, iż w koloniach mogą wziąć udział dzieci w wieku szkolnym 7-13 lat, zwłaszcza z rodzin niepełnych i dysfunkcyjnych. ...

MD

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł