Diecezja
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Wyśpiewają Dobrą Nowinę

Już po raz osiemnasty odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival 2011”. Potrwa od 2 do 4 września.

Impreza gromadzi od lat dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski. Stawiają sobie oni za cel – obok upowszechniania kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej – równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia, otwartego na wartości chrześcijańskie. – Festiwal Hosanna ma już swoją osiemnastoletnią tradycję. Jest największą i sztandarową imprezą muzyczną o charakterze chrześcijańskim w naszym regionie. Swoim poziomem przyciąga rzeszę muzyków, a także publiczność nie tylko z regionu, ale całego kraju, propagując tym samym całe Mazowsze – mówi Ilona Trojnar, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej.

Festiwal rozpocznie się 2 września od duchowego przygotowania, w programie którego znalazło się czuwanie w duchu Taize w kościele św. Teresy. Odbędzie się ono po Mszy św. o 18.00. Kolejnego dnia, czyli w sobotę, w sali teatralnej Centrum Kultury i Sztuki na 18.00 zaplanowano przegląd konkursowy. O nagrodę główną – Grand Prix w wysokości 3 tys. zł – zmagać się będzie 11 podmiotów wykonawczych: „Niebieskie owieczki” z Ryk, „El Camino” z Garwolina, Aleksandra Niesoboska z Kędzierzyna-Koźle, „Drzewo a Gada” z Katowic, „Free for One” z Łukowa, „MDL” z Mokobód, Natalia Sisik ze Stoku Lackiego, „Seven Band” z Lublina, „Tomek Jasiński Band” z Lublina, Paulina Grochowska z Łukowa i Małgorzata Priebe z Siemiatycz. Jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół „Full Power Spirit”. Grupa zaśpiewa utwory ze swojej debiutanckiej płyty – „10 lat w 80 minut”. – To jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw płytowych bieżącego roku na rynku polskiej muzyki z chrześcijańskim przesłaniem – przyznaje I. Trojnar.

Ostatniego dnia impreza przeniesie się na amfiteatr, gdzie o 18.00 rozpocznie się koncert laureatów konkursowych zmagań oraz wręczenie nagród. Na zakończenie festiwalu zaśpiewa zespół „Siewcy Lednicy”. – Ponadto w programie imprezy znalazła się loteria fantowa, w której każdy los jest szczęśliwy i wygrywa nagrodę! Przygotowane będzie także miasteczko zabaw dla najmłodszych, mnóstwo balonów oraz tort urodzinowy – dodaje prezes KSM.

Kinga Ochnio