Aktualności
Wystawa o katastrofie smoleńskiej

Wystawa o katastrofie smoleńskiej

Na terenie parafii pw. Chrystusa Króla - do 15 lipca - można oglądać wystawę „Prawda i pamięć - katastrofa smoleńska”.

Ekspozycja została przygotowana przez klub „Gazety Polskiej”. Składa się z kilkunastu plansz z fotografiami. Jest to zbiór zdjęć z miejsca katastrofy, wykonanych 10 kwietnia 2010 r. i później. Na fotografiach zarejestrowane zostały sceny ukazujące niszczenie wraku samolotu przez Rosjan, z ceremonii pogrzebowych i żałoby narodowej, a także marsze pamięci. „Ta wystawa jest hołdem oddanym wspaniałym Polakom, którzy stracili życie, lecąc na uroczystości mające upamiętnić 70 rocznicę ludobójstwa dokonanego przez Rosję Sowiecką na obywatelach RP w 1940 r., których masowe mogiły znajdują się w Katyniu koło Smoleńska. Jest również głosem domagającym się rzetelnego, międzynarodowego śledztwa w sprawie przyczyn tej katastrofy lotniczej” – czytamy na jednej z ekspozycyjnych plansz.

Wystawa w Międzyrzecu została uroczyście otwarta 6 lipca, po Mszy św. wieczorowej, przez radnego powiatowego Marcina Duszka i Ilonę Kleinowską – wicedyrektor biura prasowego Prawa i Sprawiedliwości, która odczytała list otwarty od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dziękującego za cenną  inicjatywę.

W otwarciu wystawy udział wzięli przede wszystkim członkowie PiS z Międzyrzeca i okolic oraz innych miejscowości Lubelszczyzny, takich jak Łuków i Parczew.

BZ