Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

Występy specjalnych ośrodków

22 października na scenie widowiskowej międzyrzeckiego Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeglądzie Twórczości Artystycznej ph. „Spotkajmy się” prezentowali się wychowankowie specjalnych ośrodków.

Młodych artystów i publiczność powitał dyrektor SOSW Leszek Stęślik Na scenie w prezentacjach teatralnych, tanecznych i wokalnych wystąpiły dzieci i młodzież z Białej Podlaskiej, Łukowa, Łosic, Włodawy, Zalutynia, Kębla i oczywiście ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy w Międzyrzecu Podlaskim.

Publiczność obejrzała inscenizację zniechęcającą do palenia papierosów w wykonaniu młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie. Historię Janka Wędrowniczka w barwnej leśnej scenografii zaprezentowali wychowankowie SOW prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Łukowie. Przedstawienie o stworzeniu świata przygotowali wychowankowie międzyrzeckiego SOSW, a spektakl „Romeo i Julia” odegrała młodzież SOSW w Kęble im. św. Franciszka z Asyżu, która zatańczyła także poloneza. Piosenki zaśpiewali wychowankowie ośrodków z Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej, OSW w Łosicach oraz SOSW w Zalutyniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki i nagrody, a po przeglądzie zostali zaproszeni na wspólny obiad. Niespodzianką tegorocznego przeglądu okazał się występ par z Klubu Tańca Towarzyskiego „Iskra”.

Imprezę zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wspierany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych działające przy SOSW i burmistrza Międzyrzeca.

BZ