Aktualności
Wyszkolą za darmo

Wyszkolą za darmo

Mieszkańcy miasta i gminy Parczew mogą za darmo nauczyć się podstawowych zasad obsługi komputera i internetu.

Szkolenia potrwają do połowy października. Będą odbywały się raz w miesiącu w placówkach, które zostały wyposażone dzięki wsparciu Unii Europejskiej.

W ramach projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu gmin partnerskich północnej Lubelszczyzny” komputery z dostępem do internetu otrzymało sześć jednostek samorządowych. – Oprócz tego zestawy trafiły do 150 gospodarstw domowych. Członkowie tych rodzin już przeszli kursy, a teraz zachęcamy do skorzystania z propozycji osoby, które nie uczestniczyły w projekcie, a chcą nauczyć się korzystania z komputerów i sieci. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – mówi Andrzej Grzywaczewski, asystent koordynatora projektu.

Szkolenie trwa około trzech godzin i obejmuje podstawowe informacje, które mogą się przydać wszystkim, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z wirtualnym światem. Najbliższe spotkanie, planowane na połowę lipca, odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, a kolejne – 20 sierpnia w urzędzie miasta.

Zainteresowani szkoleniem mogą zapisywać się w biurze projektu, które mieści się w pokoju nr 4 magistratu lub telefonicznie pod nr.: 83-355-12-31.

HAH