Aktualności
Wyzwania i nadzieje

Wyzwania i nadzieje

W środę 12 września w ramach cyklu „Oczami Kobiet” NoveKino zaprezentuje film „Loveling”. Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro.

Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Zaskoczona obrotem spraw Irene stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem, pokonać własny niepokój i odkryć w sobie nowe siły, by przyzwyczaić się do życia bez ukochanego dziecka.

Kilkutygodniowy wycinek z życia rodziny spod Rio de Janeiro jest opowieścią uniwersalną, w której widz może się przejrzeć jak w lustrze. Opowiedziana historia bazuje na autentycznych wydarzeniach z życia rodziny reżysera Gustavo Pizziego. To film o wielu rodzajach miłości i przywiązaniach między partnerami, rodzicami, rodzeństwem czy w końcu między człowiekiem a miejscem, a także przywiązaniem do pełnionej przez siebie roli i wyzwaniami, jakie czekają na członków rodziny wobec nowej sytuacji. „Loveling” to pozycja obowiązkowa nie tylko dla rodziców. Złożony proces dojrzewania przedstawiony na dużym ekranie zainteresuje również młodzież. Sięganie po marzenia, okupione ciężką pracą daje pożądane efekty. Niepozbawione jest jednak konkretnych wyrzeczeń…

Start pokazu o 19.00.

HAH