Diecezja
Źródło: XAA
Źródło: XAA

Wzmacniacie słowo prawdy

W piątek, 9 stycznia, w siedzibie naszej redakcji odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem zaproszonych gości - na czele z biskupem siedleckim Kazimierzem Gurdą oraz posłem Krzysztofem Tchórzewskim.

Noworoczne życzenia, łamanie się opłatkiem oraz agapę poprzedziła wspólna modlitwa. Ksiądz biskup, zwracając się do zebranych - zespołu redakcyjnego, asystentów kościelnych i właścicieli spółki wydającej „Echo”, podkreślił rangę tworzenia diecezjalnego tygodnika katolickiego docierającego do wszystkich parafii.

– Chciałbym podziękować za to, że „Echo Katolickie” przenosi, odbija i wzmacnia to słowo, które jest słowem prawdy pochodzącym od Pana Boga, karmiąc nim wszystkich, którzy gazetę czytają. Taka jest misja prasy katolickiej – zaznaczył ksiądz biskup, dziękując za zaangażowanie w realizację tego przesłania. – Nasz tygodnik dociera do najdalszych części diecezji, do najbardziej oddalonych parafii, i przybliża to, co dzieje się w Kościele zarówno w Siedlcach, jak i w poszczególnych miejscowościach. Poprzez lekturę wszyscy czytelnicy mogą tymi sprawami żyć i pogłębiać swoją wiarę – mówił duszpasterz diecezji. – Każda gazeta zawiera w sobie interpretację tego, co się dzieje wokół. Ważne, byśmy w „Echu” pokazywali świat, człowieka, zdarzenia – takimi, jakimi widzi je Pan Bóg. Życzę, by światło, które pochodzi od Pana, oświecało i dawało lepsze zrozumienie tej rzeczywistości, w której żyjemy. Niechaj nowy rok, który zaczynamy, będzie czasem dobrym, błogosławionym, niech czytelników przybywa, a „Echo” rozbrzmiewa jeszcze głośniej – życzył bp K. Gurda.

Poseł K. Tchórzewski zauważył, że w historii redakcji jest to już 22 spotkanie opłatkowe i krótko przypomniał początki wydawniczej działalności Siedleckiej Oficyny Wydawniczej „Podlasie”. – „Echo Katolickie” cieszy się coraz większą popularnością. Gazetę chce się czytać – i za to zespołowi redakcyjnemu należą się podziękowania – powiedział. – Jesteśmy katolikami, dlatego powinniśmy nie tylko przestrzegać zasad, ale także je głosić – dodał, nawiązując do przesłania towarzyszącego wydawcom prasy katolickiej. Podkreślił również, że redakcja dotrzymuje kroku nowoczesnym sposobom przekazu treści, co stanowi wymóg czasów. – „Echo Katolickie” winno dzisiaj wspomagać Kościół, by jego głos był równoważny przekazowi ogólnemu, ale także przekazowi przeciwnemu – puentował, życząc dalszego rozwoju pisma.

LA