Diecezja
Źródło: AWAW
Źródło: AWAW

Wzór posłuszeństwa i pokory

Bialska parafia św. Michała Archanioła otrzymała relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej. Uroczyste wprowadzenie miało miejsce w niedzielę, 28 września.Zostały one przywiezione z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Aktu intronizacji dokonano podczas Mszy św. Moment przyjęcia relikwii poprzedziły kilkudniowe przygotowania polegające m.in. na prezentacji orędzia Bożego Miłosierdzia i poznaniu sylwetki s. Faustyny.

Relikwie proboszczowi ks. Henrykowi Jakubowiczowi przekazał ks. Jacek Owsianka, kustosz Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej. Warto dodać, że złoty relikwiarz na doczesne szczątki sekretarki Jezusa ufundowali bialscy lekarze.

Jak zauważył na początku kazania ks. J. Owsianka, data intronizacji relikwii apostołki Bożego Miłosierdzia w parafii św. Michała Archanioła nie jest przypadkowa. – Dziś mija siedem lat od ogłoszenia błogosławionym ks. Michała Sopoćki, który był spowiednikiem s. Faustyny. Także dziś, o 15.00, będzie miała miejsce inicjatywa „Koronka na ulicach miast świata”. My również będziemy ją odmawiać na ulicach Białej Podlaskiej – mówił kapłan. Potem w kilkunastu zdaniach przypomniał biografię i charakterystykę sekretarki Jezusa.

– S. Faustyna, obecna wśród nas w tych relikwiach, daje przykład prawdziwego posłuszeństwa. W zgromadzeniu wykonywała najgorsze prace. Była pomywaczką i posługującą. Wszystkie złe spojrzenia, docinki i cierpienia przyjmowała w duchu miłości do Jezusa Chrystusa. Pomimo różnych wątpliwości, pokus, doświadczeń i oschłości, zawsze była posłuszna Jezusowi. Nie raz zmagała się z myślami, że Bóg jej nie słucha, że objawienia, których doświadcza są fikcją i iluzją, a mimo to wiernie szła za Jezusem. W prostocie serca przyjmowała wszystko, co On do niej mówił. Dziś staje przed naszymi oczami, by orędować za nami, aby wypraszać nam potrzebne łaski, a szczególnie dar nawrócenia oraz przemiany serca i życia – głosił kustosz sanktuarium. Po Eucharystii każdy mógł uczcić relikwie świętej.

Najbliższe parafialne nabożeństwo, podczas którego będzie można wspólnie modlić się przez wstawiennictwo apostołki Miłosierdzia Bożego, odbędzie się 5 października, w dniu jej liturgicznego wspomnienia.

AWAW