Aktualności
X Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych

X Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Przed nami finał X Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który organizuje Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Impreza odbędzie się 18 października, o 10.00, w NoveKino „Merkury” przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej. Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu to „NiepełnoSPRAWNI i podróże”.

Festiwal to impreza kulturalna skierowana do placówek prowadzących terapię i rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

W sali kinowej spotkają się one, aby przedstawić krótkie, maksymalnie 8-minutowe filmy, związane z tematem niepełnosprawności i podróży. Filmy oceni jury, po czym wyróżnione placówki otrzymają nagrody, a wszystkie – dyplomy i statuetki. Przyznana zostanie też nagroda publiczności.

– Nadsyłane filmy to efekt pracy osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów z placówek. To dla nich zarówno wyzwanie, jak i przyjemność ze zrealizowania wspólnych pomysły. Gra aktorska pomaga uczestnikom rozwijać się i wyrażać własne myśli i uczucia – tłumaczy Jakub Semeniuk, kierownik WTZ Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

W ramach festiwalu 21 września odbyły się warsztaty filmowe w siedzibie warsztatu – poprowadził je Piotr Pręgowski znany z serialu „Ranczo”.

(AN)