Kościół
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Z Bogiem w sercu

Tego lata Ruch Światło-Życie zorganizował w naszej diecezji dziewięć młodzieżowych oaz wakacyjnych. Wzięło w nich udział 470 młodych ludzi. Zapytani o wrażenia zgodnie odpowiadają: było warto!

Nie trzeba ich specjalnie namawiać do tego, by opowiedzieli o swoich doświadczeniach. W głosie czuć radość i zadowolenie. Jedni pojechali na rekolekcje jako uczestnicy, inni jako animatorzy, którzy wspomagają księży moderatorów. Każdy turnus trwał 15 dni. W tym roku zorganizowano je m.in. w Podedwórzu, Serokomli, Dawidach i Przemyślu. Uczestników zakwaterowano w miejscowych szkołach. Jednym z prowadzących wakacyjne oazy był ks. Łukasz Kwasowiec, wikariusz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie. W tym roku prowadził rekolekcje wakacyjne Oazy Nowej Drogi trzeciego stopnia, czyli adresowanej do młodzieży po ósmej klasie szkoły podstawowej. W rekolekcjach wzięło udział 42 uczestników, ośmiu animatorów oraz kleryk Marek Łysiak.

– Oaza przebiegła bardzo spokojnie i w dobrej atmosferze – opowiada ks. Łukasz. – Specyfiką stopnia, który prowadziłem, jest budowanie wspólnoty, dlatego w czasie całych rekolekcji pochylaliśmy się właśnie nad tym tematem. Najciekawsze w nich było budowanie jedności, mimo tego że każdy z nas był zupełnie inny. Jednak właśnie dzięki temu nasza wspólnota była bardzo ubogacona.

 

Praca nad sobą

Zapytany o wartość wakacyjnych oaz zaznacza, że są one bardzo ważne, ponieważ często uznaje się je za zwieńczenie całorocznej formacji w parafii. – Dla niektórych są też impulsem do tego, by taką formację podjąć – zauważa ks. Ł. Kwasowiec. – Dziś mamy wiele możliwości, aby na różne sposoby spędzać wakacje, jednak oaza jest miejscem, w którym oprócz doświadczenia miłych chwil i poznania wspaniałych osób można przede wszystkim podjąć ciekawą pracę nad samym sobą – dodaje.

Kapłan wyznaje, że podczas prowadzenia rekolekcji bardzo pozytywnie zaskoczyła go postawa uczestników. – Dziś często widzi się młodych ludzi zapatrzonych jedynie w ekran swojego smartfona. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł