Aktualności
Z europejskim certyfikatem

Z europejskim certyfikatem

VI Bieg Siedleckiego Jacka uzyskał certyfikat Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego, potwierdzający najwyższą jakość organizowanej imprezy sportowej.

– Zakwalifikowaliśmy się do projektu biegowego „Running for all”, który jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego. Jego główną ideą jest promowanie biegania jako sportu dla wszystkich, bez względu na wiek, poziom wytrenowania czy wcześniejsze indywidualne doświadczenia związane z aktywnością fizyczną – podkreślają organizatorzy.

Bieg Siedleckiego Jacka po spełnieniu szeregu kryteriów dotyczących m.in. trasy, systemu pomiaru czasu, kwestii organizacyjno-administracyjnych, bezpieczeństwa czy dbałości o środowisko został wpisany do europejskiego kalendarza imprez biegowych. – Jest to kolejne wyróżnienie, po Otwartych Mistrzostwach Polski Kobiet, przyznane nam przez władze federacji – mówi Mariusz Gruda, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. I dodaje: – Widać, że nasza praca jako organizatorów Biegu Siedleckiego Jacka przynosi wymierne efekty. Świadczy o tym nie tylko coraz większa frekwencja i zainteresowanie wśród biegaczy, ale również tego typu wyróżnienia, jak zakwalifikowanie naszego biegu do ogólnoeuropejskiego projektu „Running for all”. Cieszy nas to i motywuje do dalszej, jeszcze intensywniejszej pracy. Nie zamierzamy spoczywać na laurach. Chcemy stworzyć strategię zrównoważonego rozwoju, aby Bieg Siedleckiego Jacka spełniał coraz wyższe standardy i na stałe wpisał się na listę europejskich imprez biegowych. 

HAH