Kultura
Źródło: JPK
Źródło: JPK

Z europejskim repertuarem

W środę, 15 maja, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbył się VI Regionalny Przegląd Piosenki Europejskiej, którego celem jest muzyczna aktywizacja młodych i promocja ich twórczości.

Przegląd – jak zaznacza Beata Mistrzuk, zastępca dyrektora M-GOK – służy też poszerzeniu wiedzy uczestników o kulturze europejskiej oraz stwarza możliwość spotkania gimnazjalistów pochodzących z różnych regionów.

W tegorocznych przesłuchaniach finałowych udział wzięło 22 solistów, zespołów wokalnych, instrumentalno-wokalnych i chórów z powiatu siedleckiego, łosickiego, mińskiego, łukowskiego i garwolińskiego. Uczestnicy zaprezentowali po dwa utwory – w języku polskim i obcym. Oczywiście dominował język angielski, lecz w sali teatralnej rozbrzmiewały także piosenki śpiewane po włosku i rosyjsku.

Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury w składzie: Krzysztof Chromiński, Dorota Todorska, Mirosław Odoszewski i Anna Sokolik wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Klaudia Jukowska z Zespołu Szkół w Gręzówce, drugie – Milena Możdżonek z gimnazjum w Nowych Iganiach, zaś trzecie – zespół Cantata z Krzeska Królowej-Niwy. Z kolei wyróżnienia otrzymali: Aneta Hryciuk i Mateusz Suduł (Huszlew), Paweł Dębski (Mokobody), Magdalena Iłło (Okuniew), Kamila i Ilona Głuchowskie (Mordy) oraz Karolina Duk (Wiśniew).

Komisja konkursowa w swojej ocenie brała pod uwagę walory wokalne, interpretacje i dobór utworów, możliwości wykonawcy, jak również aranżację i kompozycję. – Poziom wykonań był zróżnicowany, dlatego trudno było wyłonić tych najlepszych – powiedział Krzysztof Chromiński, przewodniczący jury. Po ogłoszeniu wyników laureaci otrzymali dyplomy, puchary i cenne nagrody. Pamiątkowe podziękowania powędrowały zaś do wszystkich uczestników i ich opiekunów.

Justyna Paulina Kołodziejczuk