Historia

Z „Jackiem” na pierwszym planie

Ciekawy, barwny, przystępny i nowoczesny - to tylko niektóre walory nowego przewodnika po Siedlcach wydanego przez PTTK Oddział „Podlasie”.

Ukazał się on pod tytułem „Walory turystyczne miasta Siedlce”, a jego promocja odbyła się w połowie kwietnia. Warto przypomnieć o tej publikacji tuż przed wakacjami - mamy teraz więcej wolnego czasu i na czytanie, i na zwiedzanie. A jest to kompendium wiedzy nie tylko dla turystów, ale i dla siedlczan, bo już pobieżne przekartkowanie przewodnika uświadomi mieszkańcom, jak niewiele wiedzą o swoim mieście.

Jest co obejrzeć

Prezes PTTK Oddział „Podlasie” w Siedlcach Anna Kirchner podkreśla we wstępie, że Siedlce z 470-letnią historią mogą poszczycić się wieloma cennymi obiektami. Wśród tych, które bez wątpienia można nazwać sztandarowymi, wymienia pałac Ogińskich, ratusz „pod Jackiem”, zrewitalizowany park „Aleksandria” z wieloma pomnikami przyrody, barokowo-klasycystyczny kościół św. Stanisława BM z obrazami Szymona Czechowicza, neogotycką katedrę pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. ...

LI

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł