Sport
Z myślą o awansie

Z myślą o awansie

Piłkarze lidera II ligi wschodniej rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2013/14.

Na pierwszym wspólnym treningu piłkarze Pogoni Siedlce spotkali się 7 stycznia. Nie były to jednak pierwsze zajęcia w ramach okresu przygotowawczego, bowiem od 9 grudnia zawodnicy mieli za zadanie pracować indywidualnie – na podstawie planów przygotowanych przez trenera Daniela Purzyckiego i współpracującego z nim szkoleniowca lekkoatletów Janusza Maciejewskiego. Test przeprowadzony po okresie pracy indywidualnej zadowolił trenera. – Zawodnicy zrobili postęp w stosunku do okresu sprzed rundy jesiennej, jeżeli chodzi o poziom wytrzymałości ogólnej – stwierdził opiekun biało-niebieskich.

W ramach wspólnej pracy zespół trenować ma raz dziennie, następnie dwa razy. Od 20 do 29 stycznia siedlczanie będą uczestniczyć w zorganizowanym w Siedlcach zgrupowaniu dochodzeniowym. – Nie zamierzamy nigdzie wyjeżdżać. Mamy na miejscu dobre warunki do treningów, poza tym ważne są też względy finansowe, liczy się przecież każda złotówka – powiedział Purzycki. – W połowie lutego planujemy natomiast wyjechać na krótkie zgrupowanie, by zagrać sparingi i popracować nad taktyką.

 

Ciekawi sparingpartnerzy

Pogoń zagrała już pierwszy sparing, w którym zmierzyła się z rezerwami. – Jestem usatysfakcjonowany postawą na tym etapie przygotowań wszystkich zawodników, a szczególnie naszej młodzieży, która robi postępy i za kilka lat powinna dobijać się do pierwszego zespołu. W meczach sparingowych zagramy głównie z silniejszymi zespołami z Ekstraklasy i I ligi, będą też trzecioligowcy i jeden rywal z IV ligi. Chcemy grać z lepszymi, bowiem to pozwala na naukę, zawodnicy mogą zdobyć też nowe doświadczenia i ogładę w starciu stojącym na wyższym poziomie trudności – mówi trener Pogoni.

Zmiany kadrowe

– Drużynę opuściło dwóch zawodników: Mariusz Dzienis i Wiktor Lach. Nie było to jednak spowodowane tym, że odstawali od reszty zespołu. Ze względu na różne uwarunkowania musieliśmy znaleźć miejsce dla innych, którzy wzmocnią zespół – ocenia ruchy kadrowe w zespole Purzycki. – Pozyskaliśmy na to miejsce doświadczonego Piotra Kosiorowskiego, który powinien wnieść wiele do zespołu. Testujemy dwóch młodych środkowych obrońców: Mariusza Magdziaka z Zagłębia Lubin i Krzysztofa Cegiełkę z Ursusa Warszawa oraz bardziej doświadczonego – Wojciech Wociala, wychowanka Legii, grającego ostatnio w Victorii Sulejówek. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Myślimy też o drugim bramkarzu. Generalnie nie jestem za wieloma zmianami. Zespół, który mamy, jest przecież liderem i prezentuje pewien poziom. Chcemy zrobić kolejny postęp, a niewielkie zmiany kadrowe mają tylko korzystnie wpłynąć na rozwój. Oczywiście w tym wszystkim przyświeca nam jedna myśl – uzyskanie awansu do I ligi – kończy szkoleniowiec lidera II ligi wschodniej.


Sparingi: 19 stycznia – Korona Kielce (w Kleszczowie), 22 stycznia (środa) – Widzew Łódź (w Uniejowie), 25 stycznia (sobota) – Orlęta Radzyń Podlaski (w Siedlcach), 1 lutego (sobota) – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (w Siedlcach), 8 lutego (sobota) – Legia II Warszawa (w Siedlcach), 15 lutego (sobota) – Wisła Płock (w Płocku), 22 lutego (sobota) – Dolcan Ząbki (w Warszawie), 1 marca (sobota) – Górnik Łęczna (w Siedlcach), 4 marca (wtorek) – Czarni Węgrów (w Siedlcach).

 

Andrzej Materski