Sport
kodixfoto/UKS Trójka Międzyrzec Podlaski
kodixfoto/UKS Trójka Międzyrzec Podlaski

Z myślą o I lidze

Rozmowa z Marcinem Andrzejewiczem, prezesem Międzyrzeckiego Towarzystwa Siatkarskiego.

Powstało Międzyrzeckie Towarzystwo Siatkarskie, które przejęło II-ligową drużynę seniorów z UKS Trójka Międzyrzec Podlaski.

Powołaliśmy nowy klub, który ma rozwijać siatkówkę w Międzyrzecu Podlaskim. Przed przyjściem do Międzyrzeca wspólnie z Mariuszem Wlaziem, który jest wiceprezesem, prowadziliśmy siatkówkę w Chełmie i doprowadziliśmy ją do I ligi. Pochodzę z Międzyrzeca Podlaskiego, tu się urodziłem, a teraz w ramach MTS będę rozwijać tę dyscyplinę sportu i wprowadzać ją na nowe tory.

Do Międzyrzeca przyszedł z Panem wspomniany Mariusz Wlaź.

On jest pomysłodawcą i założycielem Arki Chełm, która obecnie jest w czołówce I ligi siatkarzy. Razem, oczywiście przy wsparciu miasta, pracowaliśmy w Chełmie nad tym, by rozwinąć Arkę do aktualnego poziomu. Podobnie jest w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie mamy pełne poparcie miasta, jak i środowiska siatkarskiego. Na razie jesteśmy na pierwszym odcinku naszej przygody. Udało nam się pozyskać dwóch siatkarzy: Rafała Farynę – atakującego, mającego za sobą grę w PlusLidze, i Patryka Nowackiego – rozgrywającego, kapitana drużyny pochodzącego z Międzyrzeca. Obaj mają nam pomóc utrzymać się w lidze w tym sezonie, a w następnym doprowadzić do sukcesów. ...

Andrzej Materski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł