Region
Źródło: BB
Źródło: BB

Z myślą o odpoczynku

W pierwszą sobotę wakacji odbyło się oficjalne otwarcie sezonu na pływalni letniej ,,Delfin” w Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Dariusz Szustek oraz radni miejscy. Tego dnia odbyła się również publiczna prezentacja zmodernizowanego basenu średniego, przeznaczonego dla osób niepływających i niepełnosprawnych. Basen został wyposażony w szereg atrakcji wodnych, a także w trzytorową, nowoczesną zjeżdżalnię rodzinną. To jednak nie wszystkie nowości. Na wszystkich, którzy będą chcieli skorzystać z pływalni letniej, czekają również dwie szerokie piaszczyste plaże przybasenowe i trzy nowopowstałe boiska do siatkówki plażowej. Ponadto wybudowano dodatkowe miejsca parkingowe, a także stworzono kolejne wejście na teren pływalni.

 

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku kompleksowo zmodernizowany i wyposażony w atrakcje wodne został brodzik basenowy dla dzieci. Na remont czeka już tylko duży basen rekreacyjny, który w obecnej odsłonie funkcjonował będzie tylko przez dwa miesiące. Jego remont rozpocznie się tuż po zakończeniu sezonu. Koszt inwestycji obejmującej zwiększenie powierzchni basenu, wykonanie stref prysznicowych, a także uzbrojenie basenu w atrakcje wodne, m.in. trzy zjeżdżalnie, wyniesie 4,5 mln zł .Podczas ostatniej sesji rady miasta radni podjęli decyzję o przeznaczeniu kwoty blisko 1,5 mln zł na modernizację basenu. W przyszłym roku miasto dołoży 3 mln zł, a. Planowany termin zakończenia prac to 31 maja 2017 r.

Zalew jeszcze czeka

Władze Miasta w Łukowie zapowiadają rewitalizację zaniedbanego zalewu „Zimna Woda”. Już za dwa lata ma stać się on atrakcyjnym ośrodkiem wczasowym. W magistracie opracowano wstępną koncepcję zagospodarowania zalewu. Zgodnie z planami mają powstać tam m.in. piaszczyste kąpieliska, przystań dla łódek, wyciąg do nart wodnych, stanowiska dla wędkarzy oraz bulwar spacerowy.

Projekt zagospodarowania zbiornika będzie gotowy jesienią tego roku. Jego wykonanie zlecono firmie z Białegostoku, a łukowskie władze przeznaczyły na jego realizację blisko 400 tys. zł. – Chcemy, aby nasi mieszkańcy otrzymali w najbliższych latach piękny ośrodek wypoczynkowy, w którym w bezpośrednim sąsiedztwie miasta wypoczywać będą mogły całe rodziny – mówi burmistrz Szustek.

Modernizacja zalewu ,,Zimna Woda” rozpocząć ma się w przyszłym roku. Jej wstępny koszt oszacowano na 15 mln zł. Większość pieniędzy pochodzić ma z Regionalnego Programu Operacyjnego, a także Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jeśli uda się pozyskać środki zewnętrzne o planowanej wysokości, to z budżetu miasta trzeba będzie dołożyć nie więcej niż 4 mln zł. Zalew ,,Zimna Woda” ma zostać oddany do użytku latem 2018 r.

Bartłomiej Bryk