Aktualności
Z myślą o potrzebujących

Z myślą o potrzebujących

15 łóżek rehabilitacyjnych i 22 koncentratory tlenu otrzymała 18 stycznia siedlecka Caritas przy ul. Budowlanej 1. Sprzęt zasili cztery wypożyczalnie, z których korzystają mieszkańcy diecezji.

Specjalistyczne łóżka i urządzenia zostały sfinansowane w ramach środków pozyskanych przez Caritas Polska z odpisu 1% podatku. Dzięki temu każdego roku do diecezjalnych Caritas trafia nowoczesny sprzęt dla chorych i niepełnosprawnych.

Wypożyczalnie

W siedleckiej Caritas istnieją cztery wypożyczalnie: w Siedlcach, Parczewie, Białej Podlaskiej i ostatnia – powołana niedawno – w Radzyniu Podlaskim. Najstarsza z nich zaczęła działać w 2006 r. Z usług korzystają osoby chore, niepełnosprawne o obniżonej sprawności psychofizycznej. Do dyspozycji są m.in. specjalistyczne łóżka pielęgnacyjne, koncentratory tlenu, wózki inwalidzkie, chodziki i in. Pomoc świadczona przez te placówki jest bezpłatna. – Odwiedzając osoby, które korzystają ze sprzętu rehabilitacyjnego, dostrzegamy, jaką wartość ma nasza działalność charytatywna. Statystyki pokazują, że co roku zwiększa się zapotrzebowanie na tego rodzaju wsparcie. W 2015 r. skorzystało z niego ok. 1,5 tys. osób. Te dane mówią same za siebie i ukazują ogrom cierpienia i potrzeb – mówi Małgorzata Mućka, koordynator Caritas Diecezji Siedleckiej.

Podaruj 1% podatku

– Gorąco zachęcam i proszę o włączenie się w naszą kampanię 1%, który może wiele zmienić. Dzięki środkom przekazanym za pośrednictwem odpisu przy corocznym rozliczaniu podatku znacznie zwiększa się efektywność naszej pomocy. Przekłada się to na skalę działań skierowanych do najbardziej potrzebujących z naszej diecezji. Caritas jest wspaniałym narzędziem, przy pomocy którego darczyńcy czynią dobro i sprawiają, by ono procentowało. Razem możemy zmieniać świat – apeluje ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Anna Nowińska – Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej