Aktualności
Z myślą o rodzinie

Z myślą o rodzinie

Siostry loretanki zapraszają na weekendowe rekolekcje na temat rodziny. Spotkanie odbędzie się w dniach 26-28 września br. w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej.

Tytuł rekolekcji brzmi: „Rodzina – wizja Boga czy moja? Zamysł Boży względem małżeństwa i rodziny”. Zajęcia poprowadzą o. Zdzisław Szymczycha SSCC i s. Alojza Hornowska CSL. Wrześniowa propozycja sióstr loretanek jest odpowiedzią na to, co dzieje się we współczesnych rodzinach. Kryzysy, które dotykają polskie rodziny wiążą się z brakiem jedności i porozumienia między małżonkami, rozluźnieniem więzi z dorastającymi dziećmi, rozwodami i nałogami. Pomysłodawcy rekolekcji, wspólnie z uczestnikami postarają się odpowiedzieć na pytania: Czy Bóg daje szansę na przetrwanie rodziny w dzisiejszym świecie? Jaką drogą chce, byśmy podążali? Na ile sakramentalna więź małżeńska jest w stanie udźwignąć ten ciężar?

Rekolekcje będą szansą na odczytanie Bożego planu względem własnej rodziny, wsłuchania się w Jego głos oraz odnalezienia nadziei, umocnienia i pociechy u boku Maryi.

W programie znajdą się: codzienna Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencje. Nie zabraknie też okazji do spowiedzi oraz rozmów indywidualnych. Siostry oferują nocleg i pełne wyżywienie. Rekolekcje rozpoczynają się o g. 17.00 w piątek, a kończą o godz. 15.00 w niedzielę.

Loretto położone jest 60 km na północny wschód od Warszawy, niedaleko Wyszkowa.

Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela s. Daria CSL: e-mail: rekolekcjewloretto@gmail.com. Więcej ma  www.loretanki.pl lub pod numerami tel: 511-219 – 439 albo: 29/741 17 87.

AWAW