Aktualności
Z myśliwską gawędą

Z myśliwską gawędą

W niedzielę, 9 lipca, w pratulińskim sanktuarium odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. pokaz sokolniczy i szereg atrakcji dla dzieci.

Niedzielny program zainauguruje – w samo południe przed kościołem – rejestracja kół łowieckich i pocztów sztandarowych. O 12.30 rozpocznie się uroczysta Msza św. polowa. Na 13.30 zaplanowano przemarsz na plac przy plebanii, gdzie kwadrans później nastąpi oficjalne otwarcie imprezy.

Wśród festynowych atrakcji jest m.in. gorący posiłek dla wszystkich uczestników i koncert orkiestry. Atrakcją spotkania stanie się niewątpliwie pokaz sokolniczy (początek: 14.30). Punkt programu zapisany pod hasłem „animacje dla dzieci” kryje ciekawe gry, zabawy i konkursy… To właśnie z myślą o najmłodszych na placu przy sanktuarium stanąć ma plac zabaw. Nie lada gratką dla miłośników biesiadowania okaże się z pewnością… „spotkanie przy stole”, na którym – przy gawędzie myśliwskiej – znaleźć się ma i pieczony dzik, i gorący kociołek. Zwieńczeniem festynu ma być zabawa z zespołem No Problem.

Imprezowa oferta obejmuje też m.in.: małą gastronomię, turniej w piłkę siatkową, konkursy myśliwskie, grę terenową, strzelnicę laserową i naukę pracy na krośnie…

Organizatorami festynu są: ks. Jacek Guz – kustosz sanktuarium oraz koła łowieckie: „Ogar”, „Ostoja” i „Dąbrowa”, Bialskie Towarzystwo Łowieckie „Ponowa” oraz Wojskowe Koło Łowieckie „Łoś”.

Zachęcamy do udziału!

AW