Sport
FB MKS Podlasie Biała Podlaska
FB MKS Podlasie Biała Podlaska

Z nadziejami na postęp

W pierwszy weekend marca wystartowały rozgrywki rundy wiosennej w III lidze, grupie IV z udziałem Orląt Radzyń i Podlasia Biała Podlaska.

Zespół z Radzynia po rundzie jesiennej jest w czołówce IV grupy III ligi. Po wycofaniu się z rozgrywek lidera - ŁKS Łagów, radzynianie awansowali o jedno miejsce w ligowej tabeli i przed rundą wiosenną plasowali się na wysokim, piątym miejscu z dorobkiem 32 pkt. Oznacza to stratę tylko 3 pkt do zajmującej pierwsze miejsce Avii Świdnik. Orlęta powinny w rundzie wiosennej bić się o awans do II ligi.

Jednak patrząc realnie, to za wysoko postawiony próg dla zespołu trenera Mikołaja Raczyńskiego. Radzynianie są wprawdzie w ścisłej czołówce, ale głównymi faworytami są zespoły wspomnianej Avii, Stali Stalowa Wola i przede wszystkim Wieczystej Kraków. Ten ostatni zespół ma bardzo mocną kadrę, jest silny finansowo i organizacyjnie. Brak awansu ekipy z Krakowa będzie sporą niespodzianką. Radzynianie, nie mając nic do stracenia, mogą pomieszać szyki głównym faworytom. Wydaje się, że czwarte czy piąte miejsce Orląt na koniec rozgrywek będzie dobrym osiągnięciem. Trener Raczyński stara się, by zespół prezentował się coraz lepiej. Do tego klub z Radzynia chce osiągnąć jak najwyższe miejsce w Pro Junior System, co przedkłada się na konkretne finanse.

 

Niełatwo w przygotowaniach

Radzynianie starali się przygotować do rundy wiosennej jak najlepiej. ...

Andrzej Materski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł