Aktualności
Z potrzeby serca

Z potrzeby serca

Od października 2012 r. pracownica radzyńskiej biblioteki Edyta Zając czyta książki pacjentom oddziału dziecięcego. Pomysł, jak przyznają bibliotekarki, zrodził się z potrzeby serca.

– Bierzemy udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, dlatego pomyślałyśmy, że mogłybyśmy rozszerzyć naszą działalność. Doszłyśmy do wniosku, że najwłaściwszym miejscem będzie szpital. Pobyt na oddziale, z dala od domu i rodziców, jest dla maluchów trudny, więc wpadłyśmy na pomysł, iż mogłybyśmy umilić im ten czas i sprawić, by choć na chwilę zapomniały o chorobie i bólu, czytając bajki – wyjaśnia Małgorzata Grochowska, pracownik biblioteki.

Spotkania odbywają się regularnie w każdą środę po obiedzie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dodatkowymi atrakcjami przygotowywanymi przez E. Zając dla małych pacjentów są przedstawienia teatralne, w których biorą udział członkowie z Dyskusyjnego Klubu Książki Dzieci i Młodzieży z Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ostatnim wystawionym widowiskiem były Urodziny Kubusia Puchatka.

KN