Z pustymi rękami

Mimo dobrej postawy siedleckie zespoły MKK i SKK wracają z wyjazdowych spotkań bez zwycięstwa.

Niebędące faworytkami w konfrontacji z zespołem CCC koszykarki MKK tanio skóry nie sprzedały i zmusiły zespół z Polkowic do dużego wysiłku. Zwłaszcza pierwsza część meczu była bardzo wyrównana.

Spotkanie lepiej zaczęły siedlczanki, które po pierwszej kwarcie prowadziły 18:14. W drugiej gospodynie zagrały lepiej i odrobiły starty, wychodząc do przerwy na prowadzenie 31:30. Na początku trzeciej kwarty MKK odzyskał przewagę punktową i wygrywał 39:35. Potem CCC znów odrobił stratę i prowadził 45:43. Wydaje się, że końcowe 2 min tej kwarty miały decydujący wpływ na ostateczne rozstrzygnięcie meczu. Polkowiczanki zdobyły 5 pkt przy zerowym dorobku MKK, w konsekwencji czego na tablicy pojawił się wynik 50:43. W czwartej kwarcie gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, a na koniec spotkania zdołały jeszcze powiększyć swoją przewagę do 12 pkt.

Zmienność sytuacji

Do meczu z Rosą w Radomiu koszykarze SKK Siedlce przystąpili pod wodzą Wiesława Głuszczaka, który ponownie został pierwszym szkoleniowcem. Nowy trener zajął miejsce Mariusza Niedbalskiego, który po krótkim pobycie w Siedlcach skorzystał z oferty Trefla Sopot.

Mecz w Radomiu miał różne oblicza i nieoczekiwany przebieg. Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, jednak koniec pierwszej kwarty zdecydowanie należał do SKK. Radomianie wygrywali 19:15, a następnie w końcowych 90 s stracili aż 11 pkt z rzędu. Zespół z Siedlec wyszedł więc na prowadzenie 26:19. W drugiej kwarcie Rosa zagrała zdecydowanie lepiej w obronie, co pozwoliło zbliżyć się jej do SKK na koniec pierwszej części meczu do stanu 36:37. W kolejnej kwarcie spotkanie było wyrównane do wyniku 55:54. Niestety ostatnie 2 min i 40 s należały do gospodarzy. Zespół z Radomia rzucił 12 pkt, siedlczanie nie odpowiedzieli żadnym, w efekcie czego przegrywali przed ostatnimi 10 min 54:67. Mimo takiej straty SKK nie poddał się, co skutkowało tym, że na 1 min i 47 s przed końcowym gwizdkiem przygrywał tylko 79:83. Gospodarze nie wypuścili jednak wygranej z rąk, pieczętując końcowe zwycięstwo zdobyciem kolejnych 4 pkt.

TBL kobiet

19 kolejka

CCC Polkowice – MKK Siedlce 63:51 (14:18, 17:12, 19:13, 13:8).

MKK: Zarycka 14, Mukosiej 11, Brooks 9, Jujka 7, Koperwas 6, Bibrzycka 4, Ristić. Trener: Mołłow.

Pozostałe wyniki: Widzew Łódź – Energa Toruń 72:82, AZS UMCS Lublin – ROW Rybnik 68:62, Basket Konin – Wisła Kraków 63:84, Artego Bydgoszcz – Basket Gdynia 94:60, AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – Ślęza Wrocław 64:52.