Za wysokie progi

Koszykarski MKK Siedlce nie dały rady w Bydgoszczy. SKK pokonał sosnowieckie Zagłębie.

W pierwszym meczu play-off (zespoły grają do dwóch zwycięstw) siedlecki MKK uległ zdecydowanie Artego w Bydgoszczy. Gospodynie zaczęły mecz z wysokiego „c” i objęły prowadzenie 12:0, a potem, grając bardzo skutecznie, zwiększyły swoją przewagę punktową.

Na koniec kwarty Artego prowadziło aż 31:8. Tak duża różnica punktowa praktycznie rozstrzygnęła losy meczu. W kolejnych kwartach koszykarki z Siedlec nawiązały wyrównana walkę, nie były jednak w stanie odrobić start. Bydgoszczanki, mając w zapasie dużą przewagę punktową, grały już mniej zdecydowanie, ale i tak powiększyły ją na koniec meczu do 38 pkt.

Świetny początek

Na zakończenie rozgrywek zasadniczych we własnej hali SKK pokonał wyżej notowanych rywali z Sosnowca. Zespół z Siedlec zaczął spotkanie bardzo dobrze, imponując w pierwszej kwarcie skutecznością. Podopieczni trenera Wiesława Głuszczaka w pierwszych 10 min zdobyli aż 31 pkt, wypracowując sobie 14-punktową przewagę. W kolejnych minutach gospodarze prowadzili różnicą 12-16 pkt. Od końca trzeciej kwarty goście zaczęli systematycznie odrabiać straty i w końcówce byli już bliscy wyrównania. Zagłębie na 18 s przed finałem doprowadziło do wyniku 78:80, jednak by wejść w posiadanie piłki, goście specjalnie faulowali, a gospodarze potrafili zdobyć punkty z rzutów osobistych, nie dając się tym samym dogonić rywalom.

TBL

I runda play-off

Artego Bydgoszcz – MKK Siedlce 100:62 (31:8, 21:20, 24:15, 24:19).

MKK: Brooks 17, Jujka 15, Mukosiej 9, Zarycka 7, Demirović 7, Koperwas 5, Bibrzycka 2, Ristic, Salska, Prochenka. Trener: Mołłow.

Pozostałe wyniki: Wisła Can-Pack Kraków – Ślęza Wrocław 74:45, CCC Polkowice – AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 69:51, Energa Toruń – Glucose ROW Rybnik 86:69.

O utrzymanie

I kolejka: AZS UMCS Lublin – Basket Gdynia 68:64, Chemat Basket Konin – Widzew Łódź 84:60.

II kolejka: Widzew Łódź – AZS UMCS Lublin 67:72, Basket Gdynia – Chemat Basket Konin 76:79.

I liga mężczyzn

24 kolejka

SKK Siedlce – Zagłębie Sosnowiec 83:78 (31:17, 20:22, 13:18, 19:21).

SKK: Michalski 19, Dębski 17, Sobiło 14, Weres 8, Sulima 6, Osiński 6, Gawrzydek 5, Ratajczak 4, Bal 2, Nędzi 2. Trener: Głuszczak.

Pozostałe wyniki: Spójnia Stargard Szczeciński – Sokół Łańcut 67:79, Legia Warszawa – GTK Gliwice 80:86, Pogoń Prudnik – Astoria Bydgoszcz 90:62, GKS Tychy – Znicz Basket Pruszków 80:64, Stal Ostrów Wielkopolski – Rosa Radom 80:62, AZS Politechnika Poznań – Miasto Szkła Krosno 58:110.