Aktualności
Zabawa dla wszystkich

Zabawa dla wszystkich

Tegoroczne Dni Białej Podlaskiej potrwają od 21 do 23 czerwca. Będzie muzycznie, ekologicznie i kulturalnie.

Imprezę, jak zwykle, zainauguruje spotkanie, podczas którego wręczona zostanie Bialska Nagroda Kultury. Uroczystość odbędzie się 20 czerwca, o 17.00, w sali konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41. Warto dodać, iż w gali weźmie udział aktor pochodzący z Białej Podlaskiej – Roman Kłosowski. Artysta przywiezie ze sobą biograficzną książkę. Będzie mu towarzyszyła jej autorka – Jagoda Opalińska. Po spotkaniu chętni będą mogą kupić ową biografię i liczyć na dedykację.

Piątkowy wieczór (21 czerwca) upłynie pod znakiem pikniku. Na terenie za targowiskiem miejskim przy al. Tysiąclecia odbędzie się koncert kapeli Podlasiacy. Przed bialską publicznością wystąpi także Miejska Orkiestra Estradowa z Baranowicz na Białorusi. Po 21.00 będzie można obejrzeć widowiska obrzędowe z udziałem zespołów folklorystycznych i przedstawienia przygotowane przez teatry ognia.

Na sobotę zaplanowano II Festiwal Sztuki Kreatywnego Recyklingu. Nad tworzeniem przedmiotów z papieru, płyt CD i plastikowych butelek będzie czuwała Fundacja Kreacja Magia Rąk. Wieczorem wystąpi Mirami oraz Kalwi&Remi. Cała impreza odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego.

Niedziela będzie miała charakter rodzinny. Z myślą o najmłodszych przygotowano konkursy, gry edukacyjne oraz prezentacje taneczne i wokalne. Na 16.00 zaplanowano koncert jubileuszowy zespołu Brevis z gościnnym udziałem Studia Piosenki Fart z Bielska Podlaskiego. Po 19.00 na bialskim stadionie wystąpią: Silk, Liber &Natalia Szroeder oraz grupa Inoros. Wstęp na poszczególne punkty Dni Białej Podlaskiej jest bezpłatny.

AWAW