Sport
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Zadomowić się w lidze

W najbliższy weekend startują rozgrywki II ligi wschodniej z udziałem Pogoni Siedlce.

Wyjazdowym meczem z Radomiakiem Radom piłkarze Pogoni Siedlce rozpoczną rozgrywki II ligi wschodniej w sezonie 2012/13. Pogoń w tej klasie rozgrywkowej zagra po raz drugi z rzędu. Często mówi się, że drugi sezon dla beniaminka, jakim był zespół z Siedlec w ubiegłym sezonie, jest trudniejszy. W ubiegłym sezonie siedlczanie zaczęli rozgrywki bardzo dobrze, od dwóch zwycięstw z renomowanymi i ogranymi firmami. Potem wiodło się różnie, były lepsze i gorsze występy. Na zakończenie rywalizacji siedlczanie uplasowali się na dziewiątym miejscu, wypełniając zadanie, jakie przed nimi postawiono, czyli utrzymanie się w lidze. Tym razem, po rocznym pobycie w lidze, oczekiwania w stosunku do Pogoni są nieco wyższe. Oczekuje się, że drużyna nie tylko zachowa status II-ligowca, ale znajdzie się na wyższym miejscu w tabeli.

W Pogoni przed obecnymi rozgrywkami zaszły duże zmiany kadrowe; z zespołu odeszło siedmiu piłkarzy oraz dwóch zwykle niewystępujących z powodu kontuzji. Na ich miejsce klub pozyskał, jak na razie, sześciu nowych zawodników z zewnątrz plus trzech wychowanków. Nastąpiła istotna zmiana polityki kadrowej. Z klubu odeszli głównie doświadczeni, zaawansowani wiekowo piłkarze, a na ich miejsce zaangażowano zawodników w wieku 19-21 lat. Zachodzi zatem pytanie, jak ta zmiana wpłynie na poziom drużyny, a także jak przełoży się na wyniki. Oczywiście w zespole jest nie tylko sama młodzież, ale też kilku doświadczonych piłkarzy, takich jak Adam Czerkas, Robert Kwiatkowski, Przemysław Rodak czy Damian Guzek. Jakie zatem ta mieszanka rutyny z młodością da efekty – przekonamy się w trakcie rozgrywek. Niemniej Pogoni na pewno nie będzie łatwo, bo liga w tym sezonie zapowiada się na mocną. Jest wiele drużyn, które myślą o awansie, jak Wisła Płock, Resovia, Stal Stalowa Wola, Motor Lublin. Groźne mogą być też ekipy tegorocznych beniaminków – Radomiaka Radom i Siarki Tarnobrzeg, a słabszych tak naprawdę nie widać. Tak więc Pogoń czeka trudne zadanie, jednak należy wierzyć, że podoła oczekiwaniom związanym z jej występami.


3 PYTANIA

Jacek Kozaczyński – prezes Pogoni Siedlce

Jaki cel stawia klub przed zespołem w nadchodzących rozgrywkach?

Będziemy zadowoleni, gdy drużyna na zakończenie rozgrywek uplasuje się w górnej połówce tabeli.

W zespole Pogoni nastąpiły duże zmiany kadrowe. Czy to może wpłynąć negatywnie na postawę zespołu?

Wydaje mi się, że nie, ponieważ tak naprawdę z podstawowej jedenastki odeszło dwóch zawodników.

Klub jak do tej pory pozyskał wyłącznie młodych piłkarzy. Z czego to wynika?

Głównie z kwestii finansowych. Piłkarze z wyższych lig cenią się i nie stać nas na opłacanie ich kontraktów. Młodzi piłkarze kosztują znacznie mniej, ponadto poprzez grę w II lidze chcą się pokazać i wypromować, odwrotnie niż starsi, którzy myślą przede wszystkim o aspekcie finansowym.


Miejski Klub Piłkarski Pogoń Siedlce

Data założenia: 1 kwietnia 1944

Barwy: biało-niebieskie

Adres: Jana Pawła II 6, 08-110 Siedlce

Tel./faks: (25) 633-36-47

WWW: http://mkppogonsiedlce.pl (oficj.); http://pogonsiedlce.pl (nieoficj.)

Stadion: stadion ROSRRiT (otwarty 11 czerwca 2011) – pojemność: 2901 miejsc (wszystkie siedzące) / oświetlenie – brak / boisko – 105 m x 68 m

Prezes: Jacek Kozaczyński

Trener: Piotr Szczechowicz

Asystent trenera: Krzysztof Pawlukiewicz

Trener bramkarzy: Andrzej Olszewski

Andrzej Materski