Kultura
Źródło: TN
Źródło: TN

Zafascynowana naturą

W sali klubowej Łosickiego Domu Kultury odbył się wernisaż prac malarskich Eweliny Siemieniuk.

Organizatorami spotkania było Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury i Łosicki Dom Kultury. Otwarcia wystawy dokonał wicestarosta Andrzej Lipka.

Ewelina Siemieniuk jest absolwentką kierunku pedagogiki ze specjalnością plastyka na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. W życiu łączy dwie pasje: pracę z dziećmi oraz sztukę. Obecnie uczy plastyki w Gimnazjum w Platerowie i Sarnakach.

– Malowanie pochłania znaczną część mojego wolnego czasu poza pracą – mówi malarka. – Tworzę w moich ulubionych technikach: olejnej, temperowej, akrylowej, zostawiając ślad pędzla bądź szpachli na płótnie, tekturze i papierze. Lubię także malować pastelami, szczególnie przebywając w plenerze. Pablo Picasso mawiał: „W malarstwie można próbować wszystkiego, ma się do tego prawo pod warunkiem, że nigdy tego się już nie powtórzy”. Te słowa głęboko zapadły mi w pamięć. Stały się wskazówką do poznawania ciągle to nowych technik sztuki malarskiej i różnych stylów tworzenia – dodaje.

E. Siemieniuk wyjaśnia, że temat przewodni jej obrazów to natura. – Jestem ciągle zafascynowana bogactwem, zmiennością barw i zjawisk zachodzących w przyrodzie. To dla mnie niewyczerpane źródło inspiracji. Lubię również oderwać się od rzeczywistości, otworzyć pola wyobraźni i malować kompozycje nierealne, bajkowe. Sztuka daje mi przede wszystkim wiele radości i przyjemności. Wprowadza mnóstwo energii do codziennego życia. Pcha do ciągłych poszukiwań i doskonalenia warsztatu – kończy.

Tadeusz Nieścioruk