Zagrają po raz piąty

W dwóch kolejnych spotkaniach o utrzymanie w I lidze SKK Siedlce przegrał i wygrał z Polonią 2011 w Warszawie. Teraz przed zespołami piąty, decydujący mecz w Siedlcach.

Rywalizacja pomiędzy siedleckim SKK i Polonią 2011 trwa nadal. Po pierwszych dwóch meczach w Siedlcach zespoły podzieliły się wygranymi. Identycznie było także w Warszawie w trzecim i czwartym spotkaniu. W pierwszym pojedynku w stolicy górą byli młodzi koszykarze gospodarzy, którzy wykorzystali dużą nerwowość, brak płynności akcji i sporo błędów zawodników z Siedlec. Zwłaszcza 4 kwarta w wykonaniu SKK była słaba i to ona przesądziła o przegranej gości. W tej sytuacji SKK przed czwartym meczem stanął pod ścianą, bowiem – by dalej być w grze – musiał ten mecz wygrać. Zespół trenera Araszkiewicza zagrał zdecydowanie lepiej w kolejnym meczu. To siedlczanie prowadzili przez całe spotkanie, grając bardzo uważnie, w pełni skoncentrowani i nie pozwalając na rozwinięcie skrzydeł trochę nieobliczalnym polonistom. Niepewność w końcowy wynik meczu wprowadziła 3 kwarta, którą gospodarze wygrali 19:11, doprowadzając do stanu 45:47. W ostatniej odsłonie meczu kontrowali jednak przebieg wydarzeń na parkiecie i zdołali odnieść trzypunktowe zwycięstwo.

I liga

Faza play-out

3 mecz: Polonia 2011 Warszawa – SKK Siedlce 86:75 (18:17, 13:11, 19:20, 36:27)

SKK: Miś 15, Sulima 14 (4×3), Ustarbowski 14, Bręk 12 (4×3, 5 asyst), Dębski 10 (1×3, 10 zbiórek), Wójcicki 4 (8 zbiórek, 4 asysty), K. Chomka 3, Nędzi 2, Kuriańczyk 1, Czyż, Bal. Trenerzy: Araszkiewicz, Głuszczak

4 mecz: Polonia 2011 Warszawa – SKK Siedlce 67:70 (17:19, 9:17, 19:11, 22:23)

SKK: Miś 25 (16 zbiórek), Bręk 13 (3×3, 5 asyst), Sulima 10 (2×3), Wójcicki 6, K. Chomka 5 (1×3), Dębski 5 (1×3, 8 zbiórek), Bal 4, Ustarbowski 2, Czyż. Trenerzy: Araszkiewicz, Głuszczak

Stan rywalizacji: SKK – Polonia 2011 2:2, zespoły grają do 3 zwycięstw.