Zagrają w finale

Koszykarki MKK zajęły drugie miejsce w turnieju półfinałowym w Siedlcach i zagrają w finale o awans do I ligi centralnej.

MKK Siedlce – Ślęza 69:56

Początek spotkania to badanie sił. Przez większą część pierwszej kwarty wynik oscylował wokół remisu. Z upływem czasu siedlczanki zaczęły przejmować inicjatywę i uzyskiwać przewagę, w efekcie czego po 20 minutach prowadziły różnicą 14 punktów (33:19). Po przerwie oglądały koncert gry MKK. Gospodynie dominowały na parkiecie i w 32’ osiągnęły najwyższe prowadzenie w tym spotkaniu: 58:35, co pozwoliło im spokojnie wygrać.

MKK – KKS 77:82

Mecz bardzo dobrze rozpoczął KKS, narzucając swój rytm gry i ton wydarzeniom na parkiecie. Olsztynianki starały się agresywną grą zdominować koszykarki MKK i trzeba przyznać, że ta sztuka im się udała. Po pierwszej kwarcie KKS prowadził pięcioma punktami. Kolejne minuty to z kolei odmienny obraz gry. MKK miał znakomity okres, kiedy to od stanu 22:30 doprowadziły do wyniku 40:32. Od tego momentu znów KKS zaczął dominować i 25’ objął prowadzenie 49:48. Na trzy minuty przed końcem był remis 71:71. Końcówkę lepiej zagrały olsztynianki i to one cieszyły się z wygranej 82:77.

MKK – Gimball 86:63

Mecz rozstrzygnął się już do przerwy, kiedy to drużyna trenera Mazurkiewicza osiągnęła aż 27 punktów przewagi. Potem tak naprawdę MKK kontrolował wydarzenia na parkiecie.

Wyniki turnieju

I dzień:

Gimball Tarnawa Dolna – KKS Olsztyn 67:95, MKK Siedlce – Ślęza Wrocław 69:56 (17:13, 16:6, 23:16, 13:21). MKK: Kadrońska 26, Ogrodowicz 8, Kołos 7, Gajewska 7, Pajka 6, Zalewska 5, Jankowska 4, Rączka 4, Rutecka 2, Trzos, Paczkowska, Godlewska. Trener: Mazurkiewicz.

II dzień:

Ślęza – Gimball 79:63, MKK – KKS 77:82 (17:22, 25:13, 16:25, 19:22). MKK: Kadrońska 24, Zalewska 15, Jankowska 11, Ogrodowicz 10, Pajka 8, Kołos 5, Rutecka 3, Rączka 1, Trzos, Paczkowska, Gajewska, Godlewska. Trener: Mazurkiewicz.

III dzień:

KKS – Ślęza 104:82, MKK – Gimball 86:63 (27:15, 28:13, 8:20, 23:15). MKK: Kadrońska 22, Trzos 13, Ogrodowicz 10, Kołos 8, Zalewska 8, Rutecka 8, Gajewska 6, Jankowska 6, Godlewska 2, Paczkowska 2, Pajka 1, Rączka. Trener: Mazurkiewicz.

Końcowa klasyfikacja: 1. KKS, 2. MKK, 3. Ślęza, 4. Gimball.

W drugim turnieju półfinałowym rozgrywanym w Kobylnicy awans do finału uzyskały zespoły Unii Swarzędz i Lotnik Wierzawice.