Rozmowy
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Zakochani w Bogu i w sobie

Rozmowa z Maciejem Krzeskim i Agnieszką Kuleszą, ewangelizatorami.

Maciek na co dzień prowadzi firmę informatyczną zajmującą się zarządzaniem i wdrażaniem oprogramowania oraz tworzeniem aplikacji. Lubi kino, w wolnych chwilach robi zdjęcia i śledzi różnego rodzaju rozgrywki sportowe. Ma 29 lat. Agnieszka pracuje z dziećmi, prowadząc zajęcia teatralne i plastyczne. Mówi, iż ma to szczęście, że robi to, co lubi, bo teatr i plastyka to jej pasja.

Poznali się, gdy Agnieszka dołączyła do Wspólnoty Jednego Ducha, której Maciej był wówczas liderem. – A zatem dla mnie pewnym wzorem, który warto naśladować – mówi. A Maciek dodaje: – Zawsze staram się wyjść z otwartymi ramionami do nowych osób, które pojawiają się na spotkaniach. Podobnie było i wtedy. Podczas tego spotkania mieliśmy też okazję do wspólnej modlitwy za siebie. Dzisiaj Agnieszka jest członkiem zespołu koordynatorów Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej. Maciej angażuje się w działalność WJD. Oboje posługują jako ewangelizatorzy, a wkrótce… biorą ślub. Zgodzili się opowiedzieć o tym, czym jest dla nich głoszenie Dobrej Nowiny, jak dotrzeć do ludzi i jak rozmawiać z nimi o Bogu. A swoją posługą udowadniają, że wspólnota i ewangelizacja nie kolidują z pracą i studiami.

Jak zaczęła się Wasza przygoda z ewangelizacją?

MK: Ponad dziesięć lat temu. Trochę przez przypadek. Było to podczas drugich w moim życiu rekolekcji. Ostatniego dnia ktoś zapytał, czy chcę wziąć udział w przygotowywanym spektaklu teatralnym. Powiedziałem, że mam problemy z zapamiętywaniem tekstu. Usłyszałem: „Będziesz czytał z kartki”. Tym sposobem zostałem narratorem oraz jedną z osób z obsługi technicznej. Słowo „techniczny” od tego momentu stało się pewną definicją mojego udziału we wszelkiego rodzaju ewangelizacjach.

AK: Było to trzy lata temu, kiedy dołączyłam się do WJD. ...

MD

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł