Aktualności
Zakończenie roku i koncert

Zakończenie roku i koncert

29 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie roku Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach. O 18.00 w katedrze siedleckiej pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy zostanie odprawiona Msza św.

Po niej, o 19.30, pedagodzy DSMK wykonają koncert kameralny na organach Joachima Wagnera w domu biskupa siedleckiego: Izabela Kiryluk – sopran, Michał Markowski – bas, Adam Szczepański – organy, Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa – flet. W programie: D. Buxtehude, J.S. Bach, G. Muffat. Wstęp wolny.

DSMK ogłasza również nabór na rok szkolny 2021/2022. Przesłuchanie wstępne zaplanowano na 14 września (początek o 10.00), w sali wielofunkcyjnej Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Świrskiego 56. Kandydaci nie muszą posiadać przygotowania muzycznego. W ramach przesłuchania sprawdzane zostaną predyspozycje do kształcenia muzycznego, a także umiejętność gry na dowolnym instrumencie (nieobowiązkowo). Nauka w studium trwa trzy lata i kończy się egzaminem kantora, zaś po kolejnych dwóch latach studenci otrzymują dyplom organisty. DSMK prowadzi dodatkową grupę ukierunkowaną na dokształcanie muzyczno-liturgiczne osób, które od lat posługują w parafiach (kantorów, psałterzystów, osoby prowadzące schole i zespoły parafialne, organistów), a do uzyskania dyplomu brakuje im zaliczeń z jednego bądź kilku przedmiotów oraz organistów chcących się dokształcić. Tu zajęcia odbywają się przez rok według indywidualnie sprofilowanego programu.

JAG