Źródło: M
Źródło: M

Zakończyli sezon

Nasze zespoły siatkarskie zakończyły swoje tegoroczne występy ligowe.

W ostatnim meczu fazy zasadniczej w I lidze siatkarze KPS Siedlce zmierzyli się z Victorią Wałbrzych. Mecz miał duże znaczenie szczególnie dla siedlczan, bowiem w przypadku wygranej zapewniał im udział w play-off i grę o miejsca 1-8.

W pierwszym secie zespół trenera Sławomira Gerymskiego zrobił ku temu krok, kiedy to po dobrej końcówce wygrał na przewagi. W kolejnych dwóch partiach początki w wykonaniu gospodarzy też były udane, ale w drugich częściach setów dominowała Victoria, która wygrała do 19 i 21. Nadzieje gospodarzy wróciły w kolejnym secie, kiedy to zmobilizowani siedlczanie wygrali do 21. Wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku. Po równym początku goście uzyskali 2-3 pkt przewagi i wygrali do 13. Przegrana KPS sprawiła, że zespół z Siedlec zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu w lidze.

Blisko niespodzianki

Po przegranej 0:3 w Węgrowie z ŁKS w pierwszym ćwierćfinałowym meczu play-off I ligi siatkarek, drużynie Nike nie dawano wiele szans przed rewanżem w Łodzi. Tymczasem niewiele zabrakło, by węgrowianki wygrały i doprowadziły do trzeciego, decydującego starcia. Nike w Łodzi zagrała dobre zawody i podopieczne trenera Roberta Kupisza mogły się podobać pod każdym względem siatkarskiego przygotowania. W dwóch pierwszych partiach prowadziły cały czas kilkoma punktami i zakończyły je zwycięsko. Następne sety były bardziej wyrównane, a ŁKS wygrał je na przewagi, mając lepsze końcówki: w trzecim secie pod koniec był remis 23:23, a w czwartym Nike wygrywała już 24:22. W tie-breaku dominowały gospodynie, które od początku uzyskały 3-4 pkt przewagę i wygrały do 10. ŁKS awansował do półfinału play-off, a węgrowianki zakończyły sezon na szóstym miejscu.

Nie zagrają w barażach

Siatkarze Huraganu Międzyrzec Podlaski przegrali 1:3 z Centrum Augustów piąty, decydujący mecz w play-off II ligi grupy 4 i nie zagrają w barażach o awans do I ligi. Odpadniecie z tej rywalizacji oznacza dla nich zakończenie rozgrywek, w których ostatecznie zajęli trzecie miejsce.

I liga mężczyzn

26 kolejka

KPS Siedlce – Victoria PWSZ Wałbrzych 2:3 (29:27, 19:25, 21:25, 25:21, 13:15).

KPS: Guz, Butryn, Fornal, Popik, Pietraszko, Stańczuk, Koziura (libero) oraz Matula, Rejowski, Pruski. Trener: Gerymski.

Pozostałe wyniki: SMS Spała – Avia Świdnik 3:0, Pekpol Ostrołęka – Caro Rzeczyca 3:1, Krispol Września – AGH Kraków 1:3, AZS PWSZ Stal Nysa – UMKS Kęczanin Kęty 3:0, Ślepsk Suławki – Warta Zawiercie 1:3, Espadon Szczecin – Camper Wyszków 2:3.