Aktualności
Zakupili pięć koncentratorów tlenu

Zakupili pięć koncentratorów tlenu

Caritas Diecezji Siedleckiej zakupiła za ponad 14 tys. zł pięć nowoczesnych koncentratorów tlenu. Zainteresowanie tym sprzętem to skutek m.in. pandemii koronawirusa.

Jak podkreśla dyrektor Caritas, zakup był możliwy dzięki zrozumieniu i wsparciu darczyńców.

Osoby potrzebujące specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego codziennie zgłaszają do Caritas zapotrzebowanie szczególnie na łóżka rehabilitacyjne i wspomniane koncentratory, ale też wózki inwalidzkie, kule, chodziki, balkoniki itp.

– W najtrudniejszych momentach mieliśmy na liście oczekujących na koncentrator aż 14 osób. To bardzo trudna sytuacja, kiedy ludzie chorzy muszą czekać – mówi Anna Gawron, pracownik WSR w Siedlcach. – Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne, służące podawaniu pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Ratuje zdrowie i życie. Wskazaniami do używania tego sprzętu są choroby układu oddechowego, schorzenia kardiologiczne oraz onkologiczne. Dzięki zakupionemu sprzętowi pomożemy nie tylko osobom starszym, schorowanym, których przerasta taki wydatek, ale też innym, potrzebującym wsparcia np. po wyjściu ze szpitala.

– Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wpłacali dobrowolne ofiary do puszek w istniejącej już 15 lat Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Siedlcach oraz osobom i firmom za wpłaty z dopiskiem „WSR Siedlce” na nasze konto. Zależy nam, aby udostępniać sprzęt szczególnie potrzebującym osobom, których nie stać na jego zakup. Są to duże koszty. W tym trudnym „covidowym” czasie chcieliśmy pomóc mieszkańcom w powrocie do zdrowia – mówi ks. Marek Bieńkowski.

Więcej informacji: Caritas Diecezji Siedleckiej Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach, tel. 513-077-966 oraz tel. (25) 640-71-30 wew. 103.

Anna Nowińska