Sport
Zaliczka w Będzinie

Zaliczka w Będzinie

Z jednym zwycięstwem wracają siatkarze KPS Siedlce z Będzina.

Siatkarze KPS Siedlce mogą swój wyjazd do Będzina na dwa pierwsze spotkania półfinału play-off uznać za udany. Przed ich konfrontacją z najlepszym zespołem rozgrywek zasadniczych w I lidze, więcej szans na zwycięstwo w obu spotkaniach przyznawano gospodarzom. Tymczasem siedlczanie zdołali wygrać drugi mecz 3:2, mimo że przegrywali już 0:2. W pierwszym spotkaniu, poza drugim setem, KPS stoczył wyrównany bój, a gospodarze sięgnęli po zwycięstwo dzięki lepszej zagrywce i słabszemu przyjęciu KPS oraz skuteczniejszej grze w końcówkach.

W drugim meczu było podobnie w dwóch pierwszych setach. Losy konfrontacji zaczęły się odwracać od trzeciej partii, kiedy to siedlczanie zaczęli dominować dzięki motoryce. Młodsi wiekiem siatkarze z Siedlec lepiej poruszali się na parkiecie, byli dynamiczniejsi i skoczniejsi, czym górowali nad doświadczonymi, lecz okazującymi braki kondycyjne siatkarzami z Będzina.


I liga mężczyzn

Faza play-off – półfinały

MKS Będzin – KPS Siedlce 3:0 (25:22, 25:14, 27:25) i 2:3 (25:23, 25:23, 21:25, 23:25, 11:15).

KPS: Kowalski, Schulz, Przybyła, Zbierski, Stańczuk, Jasiński i Sobczak (libero) oraz Rejowski, Pruski, Rawiak, w pierwszym meczu Milewski, Pruski, Żakieta. Trener: Gerymski.

Stan rywalizacji 1:1

Pozostałe wyniki: Cuprum Lubin – Camper Wyszków 3:0 (stan rywalizacji: 1:1)

Andrzej Materski