Rozmowy
Źródło: PIXABAY
Źródło: PIXABAY

Zamienniki odpoczynku nie sprawdzają się!

Rozmowa z o. Mateuszem Pawłowskim ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Niepokalanej.

Z Księgi Wyjścia (20, 1-7) dowiadujemy się o procesie misterium tworzenia świata przez Boga i Jego późniejszym odpoczynku. Jasno zostało ukazane, że Pan przez sześć dni czynił niebo, ziemię, morze oraz wszystko to, co w nich jest, zaś siódmego dnia odpoczął. Jest to dla nas konkretna wskazówka, na czym ma polegać niedzielny odpoczynek. Często wiele osób po długotrwałej i ciężkiej pracy siada na kanapie i oddaje się relaksowi. To nie jest nic złego! Wręcz przeciwnie, dla własnego komfortu psychicznego i fizycznego odpoczynek jest bardzo wskazany! Nikt z nas nie urodził się robotem! Mamy duszę i ciało, o które warto dbać. Pytanie, na czym polega rozsądny i dobry odpoczynek zadawał sobie chyba niejeden człowiek. Jeśli Bóg odpoczywał po kreacji świata to i my również mamy prawo do odpoczynku! I nie chodzi tu o leżenie przez cały dzień na kanapie przed telewizorem. Wiele osób przyznaje, że po takim „odpoczynku” jest się jeszcze bardziej zmęczonym. Niedzielny odpoczynek należy zacząć już w sobotę po południu.

Ojcze, na czym powinien polegać niedzielny odpoczynek?

 

Z Księgi Wyjścia (20, 1-7) dowiadujemy się o procesie misterium tworzenia świata przez Boga i Jego późniejszym odpoczynku. Jasno zostało ukazane, że Pan przez sześć dni czynił niebo, ziemię, morze oraz wszystko to, co w nich jest, zaś siódmego dnia odpoczął. Jest to dla nas konkretna wskazówka, na czym ma polegać niedzielny odpoczynek. Często wiele osób po długotrwałej i ciężkiej pracy siada na kanapie i oddaje się relaksowi. To nie jest nic złego! Wręcz przeciwnie, dla własnego komfortu psychicznego i fizycznego odpoczynek jest bardzo wskazany! Nikt z nas nie urodził się robotem! Mamy duszę i ciało, o które warto dbać.

Pytanie, na czym polega rozsądny i dobry odpoczynek zadawał sobie chyba niejeden człowiek. Jeśli Bóg odpoczywał po kreacji świata to i my również mamy prawo do odpoczynku! I nie chodzi tu o leżenie przez cały dzień na kanapie przed telewizorem. Wiele osób przyznaje, że po takim „odpoczynku” jest się jeszcze bardziej zmęczonym. Niedzielny odpoczynek należy zacząć już w sobotę po południu. Tak! Już w sobotę warto zaplanować sobie wszystkie wydarzenia następnego dnia. Na pierwszym miejscu: wspólne uczestniczenie w niedzielnej Eucharystii. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł